PAYLAŞ

Yurdaer Okur’a atv’den büyük şok… Yurdaer Okur’un adı ve fotoğrafı dizi künyesinden silindi. KKTC’de gözaltına alınıp hakim karşısına çıkan Yurdaer Okur’a bir kötü haber daha geldi

KKTC’de Ercan Havalimanı’nda üzerinde uyuşturucu madde bulunduğu için gözaltına alınan Yurdaer Okur, çıkarıldığı mahkemenin kararıyla 100 bin TL senet ve 10 bin TL de nakit vererek serbest kaldı.

Mahkeme Okur’un dava sonuçlanana kadar ülke dışına çıkışını da yasakladı. Okur’un suçlu bulunması durumunda ise sınır dışı edileceği açıklandı.

Yurdaer Okur’un yakında atv’de başlayacak olan Seni Kimler Aldı dizisinde yer alacağı açıklanmış, ilk tanıtım filmi de geçtiğimiz gün ekranlara gelmişti.

Dizinin başrolünde yer alacağı açıklanan Yurdaer Okur’un, KKTC’de gözaltına alınmasından sonra dizideki akıbeti merak konusu olmuştu.

Seni Kimler Aldı dizinin sayfasında yer alan fotoğraflardan ve dizi künyesinden ünlü oyuncu Yurdaer Okur’un çıkartıldığı görüldü.

Yapım şirketi ve kanaldan henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Okur’un dizide yer almayacağı belli olmuş oldu.

TANITIM FİLMİ DE KALDIRILDI

Yapımcılığını Pastel Film, Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün yaptığı, yönetmenliğini Sadullah Şentürk’ün üstlendiği, Seni Kimler Aldı dizisinin geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve Yurdaer Okur’un da yer aldığı ilk tanıtım filmi de atv’nin internet sitesinden kaldırıldı.

Yurdaer Okur kimdir?

Yurdaer Okur’a atv’den büyük şok. Yurdaer Okur’un adı ve fotoğrafı dizi künyesinden silindi. KKTC’de gözaltına alınıp hakim karşısına çıkan Yurdaer Okur’a bir kötü haber daha geldi

Yurdaer Okur, (d. 29 Ekim 1974; Rize, Türkiye), Türk oyuncu.

29 Ekim 1974’te Rize’de doğdu. Bafra Süper Lisesi’ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi “Turizm İşletmeciliği” bölümüne girdi.

OKU ➤  Okluk Koyu'ndaki Denizkızı şeyhleri bekliyor

Üç sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin kendisine göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü kazandı.

Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuvar’ında yüksek lisans yaptı. 1999’da Genco Erkal ile tanışan Okur, Dostlar Tiyatrosu’na katılarak Yalınayak Sokrates adlı oyunda oynadı. Ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yevmiyeli oyuncu olarak yer almaya başladı.

Daha sonra, 2002 yılında kadrolu olarak Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2000 yılından başlayarak Devlet Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda yer aldı ve yönetmenlik yaptı.

Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri verdi. Tiyatro aktörlüğünün dışında, Sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın