PAYLAŞ

Yılmaz Vural’dan Down Şefler’e destek

Teknik direktör Yılmaz Vural ile eşi Seda Vural, Ataşehir’de gerçekleşen etkinlik ile Down Şefler’e destek oldu.

İstanbul Down Sendromu Derneği önderliğinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Tomurcuk Vakfı ve Kare Anaokulu işbirliği ile hayata geçirilen Down Şefler Mesleki eğitim ve İstihdam Projesi kapsamında teknik direktör Yılmaz Vural ile eşi Seda Vural, Down Şefler’le beraber Sheraton Grand İstanbul Ataşehir otelinde salata yaptı.

Etkinliğe Vural’ın dışında İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Asbaşkanı Aydan Gömügen Tuncay ve Yönetim Kurulu üyesi Engin Kurşun katıldı.

Tecrübeli teknik adam, “Harika bir proje. İnsanların bir şeyleri yapabilmeyi görmesi çok önemli. Biz de onlara destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız da bu işi çok iyi başarıyorlar. Bu tür projelerin de yapılması gerekiyor. Çünkü bu dünya sadece bizler için değil, hepimizin için. Ne mutlu ki bu projeyi hayata geçirenlere. Ben teşekkür ediyorum. Burada olmaktan da çok mutlu oldum” dedi.

Eğitim Uzmanı, İstanbul Down Sendromu Derneği Asbaşkanı ve aynı zamanda Kare Anaokulu’nun kurucusu Aydan Gömügen Tuncay, “Bu projeye çok önem veriyoruz, çocuklarımız kimseye bağlı kalmadan hayatlarını özgürce yaşasınlar istiyoruz. Bunu elde etmek için de elimizden geleni yapıyoruz. Down Şefler projemiz dünyada ve Türkiye’de bir ilktir. Daha çok projemiz var. Biz yeni bir proje hayata geçirene kadar en iyisi bu” şeklinde konuştu.

OKU ➤  Tiyatro Keyfi'nden Kapalı Gişe Komedi

Sevgililer Günü’ne özel Mustafa Denizli ve kızı Lal Denizli’yi mutfaklarında ağırlayan Down Şefler, etkinlik bitiminde yeni misafirleri Yılmaz Vural’a puzzle tablosu hediye ettiler.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın