PAYLAŞ

Yılmaz Ulusoy’un dost meclisi

Mehmet Sarışın – Duayen iş adamı Yılmaz Ulusoy’un, her ay yakın dostlarına verdiği geleneksel öğlen yemeklerinden birinde daha, Türkiye ve insan sevgisi sohbetin ana konusuydu…

Yılmaz Ulusoy, her ay yakın dostlarına verdiği geleneksel öğlen yemeklerini bu ay da sürdürdü. Yılmaz Ulusoy bu geleneksel yemekte çok yakın dostlarını Levent’teki holding binasında bir araya getiriyor ve bu aile meclisinde herkes hem hasret gideriyor hem de sohbet imkanı buluyor.

Bu yemeğin en büyük özelliği Karadeniz mutfağı tabii ki… Çorba ile başlanıyor… Mideler ısınınca Akçaabat köftenin mis gibi kokusu masaya ulaşıyor. Sonra muhteşem Karadeniz usulü kuru fasulye ve pilav… Fırında patates servisiyle. En son dondurmalı fırında sütlaç.

İş, sanat ve Siyaset dünyasından dostlarının katıldığı öğle yemeğinde espriler havada uçuştu..

Holding binasında yapılan yemeğe Ressam Muzaffer Akyol, Beşiktaş Tapu Müdürü Nevzat Sönmezer, İş adamı Dursun Balcı, Prof. Dr. Ömer Faruk Yılmaz, İş adamı Kenan Öner, Türk Halk Müziği sanatçısı Ümit Tokçan, işadamı Cemal Kayalık, Türk sinemasının duayeni Necip Sarıcı, Gazeteci Oktay Ekşi, Eski bakan Mustafa Aysal, Tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu, Türk sanat müziği sanatçısı Emel Sayın, Eski İstanbul valisi Namık Kemal Şentürk, Milli Savunma Eski bakanı Nevzat Ayaz, Türk sinemasının önemli ismi Göksel Arsoy, Yönetmen Mahsun Kırmızıgül katıldı….

OKU ➤  Paramparça'nın seti de paramparça

Buram buram Anadolu kokan dost meclisi

Yılmaz Ulusoy’un bu yemekli toplantılarda onun Türkiye ve Türk insanına olan sevgisini hisseder ve yemeklerin lezzetinin arasında buram buram Anadolu kokan sohbetlerine tanık olursunuz.

Yılmaz Ulusoy hep Türkiye’nin sevgiye ihtiyacı olduğunu ve sevgisiz yaşayan milletlerin var olamayacağını her konuşmasının arasına ana başlık olarak koyar. Türkiye’nin güçlükleri nasıl aşabileceğini anlatmaya çalışır ve bunu dostlarıyla fikir alışverişi yaparak heyecanla anlatır. Bu yemekte her zaman ki gibi heyecan içinde geçti.

Toplu resim soldan ayakta Ressam Muzaffer Akyol, Beşiktaş Tapu Müdürü Nevzat Sönmezer, İş adamı Dursun Balcı, Prof. Dr. Ömer Faruk Yılmaz, İş adamı Kenan Öner, Türk Halk Müziği sanatçısı Ümit Tokçan, işadamı Cemal Kayalık, Türk sinemasının duayeni Necip Sarıcı, oturanlar, Gazeteci Oktay Ekşi, Eski bakan Mustafa Aysal, Tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu, Türk sanat müziği sanatçısı Emel Sayın, Eski İstanbul valisi Namık Kemal Şentürk, Milli Savunma Eski bakanı Nevzat Ayaz

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın