PAYLAŞ

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri, Bilim ve Sanat Vakfı Türk Sineması Araştırmaları ile İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle Eskimeyen Filmler Programı’nda yeniden gösterime girecek.

Bilim ve Sanat Vakfı ile İstanbul Modern Sinema işbirliği ile hayata geçirilen Eskimeyen Filmler Programı, 8 Mayıs’ta başlayacak. 13 Mayıs’a kadar gerçekleşecek programda Lütfi Akad’ın yönettiği Halide Edip Adıvar’ın aynı isimli romanından uyarlanan Vurun Kahpeye filminden, Berlin Uluslararası Film Festivali’nde 2010’da Altın Ayı alan Semih Kaplanoğlu imzalı Bal’a kadar sinema tarihine ismini yazdırmış 22 film yeniden film gösterime girecek.

ATIF YILMAZ’DAN METİN ERKSAN’A

Program ‘Klasikler’, ‘Gizli Hazineler’, ‘Toplumsal Gerçekçi Sinema’ ve ‘Yeni Türk Sineması’ olmak üzere dört ana başlıktan oluşacak. Bu dört başlık altında Atıf Yılmaz, Derviş Zaim, Duygu Sağıroğlu, Ertem Eğilmez, Ertem Göreç, Halit Refiğ, Lütfi Akad, Memduh Ün, Metin Erksan, Özcan Alper ve Semih Kaplanoğlu gibi Türk sinemasının önemli yönetmenlerinin imzasını taşıyan filmlere yer verilecek. Ayrıca ‘Türk Sineması’nda Toplumsal Gerçekçilik’, ‘Yeşilçam’da Nostalji ve Melodram’ ve ‘Türk Sineması’nda Yeni Arayışlar’ başlıklı üç panel düzenlenecek.

OKU ➤  Sinemaya 25 milyonluk destek

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın