PAYLAŞ

Yeni Türkü’den CHP’ye ders niteliğinde açıklama… ‘Bana bir masal anlat baba’ şarkısının CHP’ye verilmemesi ile ilgili olarak Yeni Türkü’den de bir açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum kampanyasında kullanmak için şarkısını istediği fakat olumsuz cevap aldığı Cengiz Onural’ı sert sözlerle eleştirdi.

Yeni Türkü grubunun eski üyesi olan Cengiz Onural ise Kılıçdaroğlu’nun bu eleştirilerine, “Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını tercih ederim. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor” diye yanıt verdi.

Onural’ın bu açıklamasının ardından Yeni Türkü’den de bir açıklama geldi.

Şarkıyı seslendiren Yeni Türkü de konuyla ilgili açıklama yaparak şöyle dedi:

Bana bir masal anlat baba

‘Bana bir masal anlat baba’ şarkısının CHP’ye ‘Hayır Propagandası’ kapsamında verilmemesi kararının Yeni Türkü grubu ile bir ilgisi yoktur. Şarkıya izin vermek TAMAMEN söz yazarı ve bestecinin yetkisindedir. Bahsi geçen şarkının sözleri Yavuz Turgul–Cengiz Onural’a aittir.

Cengiz Onural, Yeni Türkü grubundan 1997 yılında ayrılmış değerli bir söz yazarı ve bestecidir. Yeni Türkü Grubu olarak yıllardır umuda, insanlığa ve barışa dair şarkılar söylemekteyiz.

Ülkenin geleceği için çok önemli bir referandum öncesi içine çekildiğimiz spekülatif açıklamalardan son derece rahatsız olduğumuzu belirtir, kamu oyuna arz ederiz.”

OKU ➤  Reina'nın akıbetini açıkladı!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın