PAYLAŞ

‘Yaşımın tadını çıkarıyorum’

‘İçimdeki Fırtına’ dizisinin Perihan’ı Hatice Aslan, “Hayatı seviyorum. 55 yaşındayım, saklayacak bir durumum yok. Yaşımın tadını çıkarıyorum” dedi.

Hatice Aslan, ‘İçimdeki Fırtına’ dizisinde hırslı Perihan rolüyle karşımıza çıktı. Öte yandan da ‘Hepimizin Öyküsü’ oyununda rol alan Aslan’la projelerini, oğlu Ekin’i ve oyuncuların yaşadıkları zorlukları konuştuk.

– Son zamanlarda sizi kötü kadın rolünde izliyoruz, ‘İçimdeki Fırtına’ dizisinde de bu değişmedi…

Bu zamana kadar çok tatlı karakterler oynadım. Hepsi kendi halinde insanlardı. ‘Lale Devri’nde canlandırdığım Zümrüt ise kötüydü ama bir aşk hikayesi vardı, cilveli bir kadındı. Perihan’da o da yok. Sadece hedefine kilitlenmiş. Hırslarında boğulmuş, başkalarının işlerine burnunu sokan bir karakter. Çevremizde hırslı, hayatı kontrol ettiğini zanneden ve başkalarını aşağılayan çok fazla insan var. Gözlemleyip, onu yansıtmak da oyuncunun işi.

– Dizide gördüğümüz gibi sert biri misiniz?

Genel anlamda hayata bakışım, olumlu. Her insanda sert ve yumuşak taraflar vardır. Benim daha çok işle ilgili bir titizliğim var.

– Jenerasyonunuzun en iyi oyuncularındansınız. Kendinizi hiç rekabette hissettiniz mi?

Rekabete inanmıyorum, herkesin tadı başka. Ama biz kavgaya meyilli bir toplumuz. Çözümden çok kavgaya, yapılandırmaktan çok bozmaya yöneliyoruz.

– Yeni nesil oyuncuları nasıl buluyorsunuz?

Çok yönlü ve karakterli buluyorum. Mesleği çok ciddiye alıyorlar ve dikkatliler. Merve (Boluğur), Gizem (Karaca), Yusuf (Çim) ve Burak (Yamantürk) hepsi o kadar güzeller ki, bakmaya doyamıyorum. Tüm ekip büyük zevkle çalışıyoruz.

OKU ➤  Hanife ve Nihat Doğan mahkemelik!

– Sizin için “Taş gibi, nasıl bu kadar genç kalabiliyor” diyorlar. Sırrınız ne?

Spor yapıyorum ama deliler gibi değil. Su çok tüketiyorum. Duştan sonra kesinlikle zeytinyağı sürüyorum, inanılmaz iyi geliyor. Hayatı sevi- yorum. Özellikle hem- cinslerimi çok seviyorum, benim için her zaman öncelikliler. Kadın olmak zor. Hele hele bizim ülkemizde çok daha zor. Kadın kadına dosttur. Biz birbirimizi desteklediğimiz zaman dünya güzelleşecek.

– Estetiğe nasıl bakıyorsunuz?

Genç kızlar dahi botoks yaptırmaya başladı. Oyuncu olarak aklım almı-yor çünkü bizim için daha tehlikeli. 55 yaşındayım, saklayacak bir durumum yok. Yaşımın tadını çıkarıyorum. Botoksa verilen para sarfiyat gibi geliyor. Ama işte, takıntı haline geldi. İnsanlar yüzünde çizgi istemiyor. Ancak robotlardan farkımız olmalı! İlaç kullanmaktan da hoşlanmıyorum, alternatif tıpla iyileşiyorum.

‘Beklenti mutsuzluk getirir’

– Aşk sizin için ne ifade ediyor?

Aşk çeşitli. İnsan o kadar çok şeye aşık olabilir ki… Çok manevi bir duygu. Beklenti zaten mutsuzluk getirir. Bir şey varsa kendiliğinden olur. Ya da “dan” diye karşınıza çıkabilir. Erdemli, anlayışlı, şefkatli ve dürüst olmak önemli. Bu dört maddeyi kendinizde var ettiğinizde, aşk da gelir, bereket de.

– Dizideki gibi oğlunuzun ilişkilerine karışır mısınız?

Haddime düşmez! İlişkiye karışmak yatak odasına karışmaktır. Anlaşıyor mu, mutlu mu onu sorarım. Annem ve babam da bana öyle yaptı. Ruhları şad olsun.

OKU ➤  Güllerin Savaşı dünyada sürüyor

– Anne-oğul ilişkiniz nasıl?

Ekin, iyi ki var. Onu çok seviyorum. Altı aydır kız arkadaşıyla yurt dışında.İlk defa bu kadar ayrı kaldık. Resim, grafik tasarımı ve müzikle uğraşıyor.

‘Zenginliği de, fakirliği de biliriz’

– Fotoğraf çekiminde “Biz oyuncular beklemekten para kazanıyoruz” dediniz. Beklemeler yormuyor mu?

Hayır… Beklemekten yorulan oyuncuyu da anlamıyorum. Hep şunu söylüyorum; kazandığımız parayı çalıştığımız günlere böldüğümüz zaman, iyi bir gelirimiz var. Ama
tabii, bir iş bittiği zaman hemen yeni işe başlayamıyoruz. Sezonun başında işin bitse, koca bir yıl boşsun. Kazandığın parayı o yıla yaymak zorundasın. O yüzden hayatımız inişli ve çıkışlı. Bazen çok zenginiz, bazen çok fakiriz. Paranın ne olduğunu da, parasızlığı da biliriz.

– Bir yandan da ‘Hepimizin Öyküsü’ oyununda rol alıyorsunuz. Nasıl gidiyor?

İrem Sak ve Pınar Çağlar Gençtürk’le birlikte oynuyoruz. İyi gidiyor. Tiyatro yapmaktan zevk alıyorum.

SENEM AYDIN – senem.aydin@milliyet.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın