PAYLAŞ

Evlenip anne olduktan sonra ekranlara veda eden güzel oyuncu Yasemin Ergene Özilhan yeni yaşını kutladı. Özilhan, Instagram sayfasında paylaştığı fotoğrafına “Evet, bugün 32 yaşıma bastım. Yanımda olan, iyi dileklerini ileten herkese çok ama çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız” notunu yazarak yeni yaş mutluluğunu dile getirdi.

Bu arada Yasemin Ergene Özilhan‘ın iş adamı İzzet Özilhan’la evlenip, oyunculuğu bırakmasının ardından tam yedi yıl geçti. Ancak hayranları hâlâ onun peşinde. Ama Elle Stil Ödülleri’nde 2015’in En Stil Sahibi Kadını seçilen iki çocuk annesi Yasemin Ergene Özilhan’a setler çok uzak, “Oyunculuğa geri dönmem, böyle bir şeyi İzzet’e sormam bile” diyor. Yasemin Ergene Özilhan, geçtiğimiz yıl içersinde yayınlanan bir röportajında, eşi İzzet özilhan ile tanışmasını şöyle anlatıyordu:

“İzzet Coca-Cola ile ilgilenmek için bir dönem Moskova’da yaşamış. Şirket, lojmanında küçük bir daire vermiş. Küçük de bir televizyonu varmış ve orada benim 3-4 bölüm yayımlanan ‘Aşk Oyunu’ dizimi izliyormuş. Karıncalı karıncalı… Beni görüp beğenmiş. Çevresine sormuş ‘Nasıl ulaşabilirim’ diye, ortak tanıdık çıkmamış. Dizi kalkınca ben ‘Doktorlar’ kadrosuna girdim. İzzet de izin gününde İstanbul’a geliyor. Televizyon izlerlerken babası diyor ki. ‘Oğlum bak bu ‘Doktorlar’ dizisi bizim hastanede çekiliyor.’ İzzet bakıyor, beni görüyor. ‘Ben de bu kızı arıyordum’ diyor. Ablası Türkan Abla hastanenin genel müdürü. Ertesi gün İzzet hastaneye geliyor ve tanışıyoruz.”

OKU ➤  Demet Akalın'ın terliğinin fiyatı duyanları şoke etti!

YASEMİN ERGENE ÖZİLHAN KİMDİR?

Yasemin Ergene 22 Ocak 1985, Hamburg doğumlu. Türk aktris, model, dizi ve sinema oyuncusudur. Aşk Oyunu dizisinde Ekin Serbest Teksoy ve Doktorlar dizinde Ela Altındağ karakteri ile tanınmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu Ergene, 16 Temmuz 2011’de İzzet Özilhan’la evlenmiştir. Emine isminde 2012 doğumlu bir kız çocuğu ve Ela isminde 2013 doğumlu bir kız çocuğu vardır.

Filmografisi 

2002 Koçum Benim, TV Dizisi Eylül
2003 Vizontele Tuuba, Aynur (kısa rol)
2004 Çocuğun Var Derdin Var, TV Dizisi Sibel
2005 Aşk Oyunu, TV Dizisi Ekin Teksoy
2006-2010 Doktorlar, TV Dizisi Ela Altındağ
2008 Babam Adam Olacak, TV Dizisi Yeşim

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın