PAYLAŞ

Wilma Elles’in davasına takipsizlik sonucu

Ünlü oyuncu Wilma Elles, eşi Kerem Göğüş ve avukatı Talha Aslan hakkında, Elles’in oynadığı filmin yapımcısı Esen Murat Özteke’ye zorla senet imzalattırdıklarına ilişkin açılan soruşturma, delil yetersizliği nedeniyle takipsizlikle sonuçlandı.
Ünlü oyuncu Wilma Elles, eşi Kerem Gögüş ve avukatı Talha Aslan’ın Elles’in 2015 yılında başrol oynadığı ‘Zilin Sesi’ filminden alacağı ücretin 52 bin lirasını tahsil edemedikleri için yapımcıya şantaj ve tehditle zorla senet imzalattırdıkları iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Genel Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde Wilma Elles, Kerem Göğüş ve avukat Aslan’ın ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadelerini alan savcılık kararında, şüphelilerin Elles’in başrolünde oynadığı ‘Zilin Sesi’ adlı filmin galasında yapımcı Esen Murat Özteke’ye medyaya rezil edecekleri ve gala gecesini mahvedeceklerini söyleyerek zorla 50 bin TL’lik senet imzalattıkları iddiasıyla soruşturma başlatıldığı anlatıldı.

”Delil bulunmadığı anlaşılmıştır”

Şikayetçi Özteke ile şüphelilerin ifadeleri ve dosyaya sunulan evrakları değerlendiren savcılık kararında, “Şikayetçinin oyunculuk sözleşmesi gereğince Elles’e ödemesi gereken ücretin bulunduğu, şikayetçinin oyuncuya senet vermeyi kabul ettiği, şüphelilerin senedi zorla aldıklarına dair yeterli delil bulunmadığı soyut iddia dışında delil bulunmadığı anlaşılmıştır” denildi.
Savcılık bu nedenlerle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.

Wilma Elles kimdir?

Wilma Elles, 18 Ekim 1986 tarihinde Almanya’nın Köln şehrinde doğmuştur. Alman vatandaşıdır. ikisi , ikisi erkek 4 kardeşi vardır. Büyükbabası büyükelçi imiş. Babası sürekli yurt dışında görevli olduğu için çok gezmiş ve tam altı dil biliyor. Kanada , Los Angeles, Fransa, New York ve Roma’da bulundu. Tiyatro ve dans eğitimlerine 10 yaşında başladı.

OKU ➤  Star TV ve NTV satılıyor!

2004 yılında Köln’deki “Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule” okulunun tiyatro bölümünden mezun olmuş. 2008 yılında “Türk Usulü” adlı sinema filminde başrolde oynamıştır.

Wilma Elles, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde Caroline rolünde oynamaktadır. Bu rol için bir ay türkçe öğrendi ve seslendirmesini kendi yapıyor. Bunun yanı sıra “Arka Sıradakiler” adlı dizinin Mardin ile ilgili bölümünde konuk oyuncu olmuş, yaklaşık 10 bölüm bu dizide bulunmuştur. 2012 yılında çekilen “Çanakkale Çocukları” sinema filminde rol aldı.

Wilma Elles’e Avrupa Kalite Ödülleri’nde 2011 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir.

Wilma Elles, tenis, aerobik, sörf, basketbol, bisiklet, paten, jimnastik, yüzme sporlarını çok seviyor ve yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın