PAYLAŞ

Keman ve viyolonselin iki parlayan yıldızı Selen Aydoğan ve Umut Sağlam İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği seri kapsamında dinleyicileri ile buluşacak.

Viyolonsel ve kemanın genç yıldızları Millî Reasürans’ta parlıyor! İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar konser serisinin Nisan ayındaki konukları genç ve yetenekli sanatçılar Selen Aydoğan (keman) ve Umut Sağlam (viyolonsel)olacak.

2002 yılında İstanbul’da doğan Selen Aydoğan, müzik eğitimine 2008 yılında Kazakistan’ın Almaata şehrinde Sergey Sergiyeviç Prokofyev Müzik Okulu’nda yarı zamanlı keman öğrencisi olarak başladı.Kazakistan 45. Caz Müzik Festivali kapsamında genç kemancılar kategorisinde Almaata birinciliği ve Kazakistan ikinciliği dereceleri aldı. 2016 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın üyeleri arasına katılan Selen Aydoğan halen Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Dr. Çiğdem İyicil’in öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.

VİYOLONSEL VE KEMANIN GENÇ YILDIZLARI

1998 yılında Ankara’da doğan Umut Sağlam ise çello eğitimine 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tufan Tahir Tolga ile başladı. 2014 yılından itibaren eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda Dilbağ Tokay ile devam etti. 2015 yılında Bulgaristan’da gerçekleştirilen Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması’nda ikincilik, İtalya’da gerçekleştirilen Genç Virtüözler Yarışması’nda ise birincilik ödülü kazandı. Umut Sağlam, eğitimine 2016 yılında kabul edildiği Barenboim- Said Akademie’de Cladius Popp ile devam ediyor.

Aydoğan ve Sağlam’ın özel hazırladıkları repertuvar ile dinleyicilerine enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser 17 Nisan 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.

OKU ➤  Davut Güloğlu’na Sıla’ya hakaretten ceza

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın