PAYLAŞ

Vatanım Sensin 25. Bölümde Hilal, Leon’u kurtarabilecek mi? Vatanım Sensin’in 27 Nisan Perşembe 2017 akşamı yayınlanacak yeni bölümünde Yunan Teğmen Leon’un, Yunan Ordusu’na ihanet ettiği ortaya çıkıyor; her yerde aranmaya başlanıyor! Leon’un İzmir’den kaçması için yardım etmeye hazır olan Hilal, herkesi karşısına alıyor! Ali Kemal, ona kaçacak ortamı sağlarken, en büyük engel Mehmet oluyor! Leon’un önünde siper olan Hilal, Mehmet’in sorgulamasına sebep oluyor! Hilal, Leon’un kaçmasını sağlayabilecek mi? Yunan Ordusu Kumandanı Vasili, oğlu Leon’u cezalandıracak mı? Vatanım Sensin son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı yayınlanacak mı? Vatanım Sensin yeni bölümde neler olacak? Tüm gelişmeler bu haberde olacak!

Vatanım Sensin son bölümde neler oldu?

İtilaf Devletleri ajanı İngiliz Charles Hamilton, silahların Afyon’a ulaşması sonrası harekete geçer. Zira ona göre, Mustafa Kemal Paşa hızla güçleniyordur. Hamilton, bu konuda Tevfik’i vazifelendirir. Tevfik, İzmir’de bir iç isyan çıkmasını sağlayacaktır. Kuvvacıları düşman göstererek, halk içinde örgütlenmeler sağlar. Kendileri ile iş birliği yapmayanlara ise bombalı tuzaklar kuracak kadar Ileri giderler. Hamilton, bu iç isyanın çıkmasında en büyük yardımı Tevfik’ten alır.

İç isyan, tüm İzmir’i kötü etkiler. Mühimmatın Afyon’a ulaştırmayı başaran Azize ve vatanseverlerin kurtuluş ümidi uzun sürmez. İç isyanı sonlandırmak isteyen Mustafa Kemal Paşa, Meclis-i Mebusan’da Misak-ı Milli’nin tanınmasını ister. Bu haberi alan Hamilton, yeni bir plan yapmaya hazırlanır. Hamilton, ayrıca Rıza Bey’in İzmir’e geleceği haberini de almıştır. Rıza Bey’i araştırmaya başlayan Hamilton, onun hangi vazife için İzmir’de bulunduğunu sorgular. Hamilton, Rıza Paşa’yı saf dışı bırakabilmek için Tevfik’in Yunan Ordusu ile birlikte çalışmasını ister.

OKU ➤  Ece Uslu mu, Gülben Ergen mi? Mahsun Kırmızıgül kimdir?

Batı Cephesi Komutanı Ali Fuat Paşa’nın Afyon’da ele geçirdiği silahlar, Milli Mücadele’nin batıya da sıçramasına sebebiyet verir. Gözlerin çevrildiği İzmir’e, Mustafa Kemal Paşa tarafından Milis Müfreze Komutanı yollanır. Cevdet ile yüzleşen Milis Müfreze Komutanı, Cevdet’in Tevfik hakkındaki hakikatleri ortaya çıkarmayı istediğini öne sürer.

Teğmen Leon’un, Yunan Ordusu’na ihanet ettiği ortaya çıkar. Vasili’nin öğrendiği bu gerçek başta Veronika olmak üzere, tüm Yunan Ordusu içinde büyük bir şaşkınlık yaratır. Cezalandırılması için her yerde aranan Leon’un en büyük yardımcısı Hilal olur. Leon’un gizlice İzmir’den kaçmasını sağlamaya çalışan Hilal, aynı desteği ağabeyi Ali Kemal’den de görür. Silahların Afyon’a gönderilmesine göz yuman Leon’a karşı yardım edeceklerdir. Lakin Mehmet karşılarına çıkana kadar… Leon’u vurmaya hazırlanan Mehmet, karşısında Hilal’i bulur.

Mehmet, Leon’u öldürecek mi? Leon’u korumaya çalışan Hilal, bunu hangi gerekçeyle yaptığını savunacak? İzmir’e gelen Rıza Bey’i bekleyen büyük tehlike ne? Milis Müfreze Komutanı, Cevdet ile birlikte nasıl bir yol izleyecek? Azize’yi, Tevfik’ten korumaya çalışan Cevdet, hakikati ortaya çıkarabilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın