PAYLAŞ

Dünyaca ünlü müzisyen Chris Cornell, 53 yaşında hayatını kaybetti. Sevenleri bu haberle resmen sarsıldı. Cornell, ölmeseydi Rock the Range festivalinde sahne alacaktı.

Ünlü Müzisyen Chris Cornell Hayatını Kaybetti. Dünyaca ünlü müzisyen Chris Cornell, 53 yaşında hayatını kaybetti. Sevenleri bu haberle resmen sarsıldı. Cornell, ölmeseydi Rock the Range festivalinde sahne alacaktı.

Soundgarden ve Audioslave gruplarının solisti Amerikalı müzisyen Chris Cornell, 53 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberiyle dünyada şok etkisi yaratan ünlü müzisyenin bugün Rock the Range adlı festival kapsamında Columbus’ta sahneye çıkması bekleniyordu.

“ANİ VE BEKLENMEDİK BİR ÖLÜM”

Associated Press’e konuşan Cornell’in menajeri Brian Bumbery, 53 yaşındaki sanatçının ölümünü “ani ve beklenmedik” olarak nitelendirdi ve ailesinin şoke olduğunu ifade etti.

CHRİS CORNELL KİMDİR?

1964 Seattle doğumlu Cornell, Soundgarden ve sonrasında Audioslave gruplarının solistliğini üstlenmişti. Cornell, James Bond serisine ait 2006 yapımı ” Casino Royale” filminin “You Know My Name” adlı tema şarkısını da seslendirmişti.
Cornell, gitarist Kim Tyhail ve basçı Hiro Yamamoto ile Soundgarden grubunu kurarak, 90’lı yıllara damga vuran grunge hareketinin mimarları arasında yer almıştı. Soundgarden, Nirvana, Pearl Jam ve Alice in Chains adlı grupların da öncüsü sayılıyor.

 

OKU ➤  Survivor Serkay sevgilisinden ayrıldı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın