PAYLAŞ

İngiliz ünlü oyuncu Daniel Day-Lewis oyunculuğu bıraktığını açıkladı. Yaşayan en iyi oyuncular arasında yer alan Lewis’in son filmi 25 Aralık’ta vizyona girecek olan ‘Phantom Thread’de rol almış olacak.

Daniel Day-Lewis oyunculuğu bıraktığını açıklayarak sinema dünyasında şok etkisi yarattı. Oscar’da 3 kez En İyi Oyuncu ödülünü kazanan ve bu alanda tek olan 60 yaşındaki aktör, son olarak 25 Aralık’ta vizyona girecek olan ‘Phantom Thread’de rol almış olacak.

DANIEL DAY-LEWIS KİMDİR?

1957 yılında Londra’da doğan Lewis, sanatçı bir ailede doğdu. Babası Cecil Day-Lewis, İngiltere hükümetince devlet törenleri için şiir yazması için atanan bir şairdi. İkinci evliliğini yaptığı aktris Jill Balcon’dan dünyaya gelen Daniel Day-Lewis’in dedesi Sir Michael Balcon da İngiliz sinemasının en önemli isimlerinden biriydi. İlk sinema deneyimini 14 yaşındayken yaşadı. 1982’de Gandhi’de rol aldı. 80’li yıllarda Hollywood’un da yeni favorisiydi. 1993 yılında İrlanda vatandaşlığına geçti. İngiltere’nin Robert De Niro’su olarak anılmaya başladı. Lewis, 1989’daki My Left Food, 2008’deki There Will Be Blood, 2013’teki Lincoln ile ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar aldı.

 

OKU ➤  Fahriye Evcen, Neden Ekranlarda Olmadığına Açıklık Getirdi

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın