PAYLAŞ

Ünlü deprem profesörünün şah damarı tıkandı!

Felçin ne zaman geleceği İstanbul depremi gibi belli değil! Ünlü deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan beyine giden şah damarındaki tıkanıklık nedeniyle Prof. Dr. Ergun Demirsoy tarafından Şişli Kolan Hastanesi‘nde ameliyat edildi.

Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. Ergun Demirsoy, “Yaptığımız tetkiklerde aynı zamanda diabet hastası olan Ahmet Bey’in beyini besleyen sağ taraftaki şah damarında ciddi bir darlık saptadık. Eğer bu durum tedavi edilmezse ciddi bir felç geçirme riski vardı. Kendisine başarılı bir ameliyat yapılarak, damardaki darlık temizlenerek tamamen ortadan kaldırıldı. Ahmet Bey, ameliyattan iki gün sonra periyodik kontrollere gelmek üzere taburcu edildi” dedi.

Beyine giden şah damarında darlık olan hastaların ne zaman felç geçirebileceğine dair kendisine yöneltilen soruyu Prof. Dr. Ergun Demirsoy şöyle yanıtladı:

“Bu da aynı İstanbul depremi gibi, ne zaman olacağı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil. Yıllar içinde de olabilir, ya da su an konuştuğumuzdan sonra dakikalar içinde de olabilir. Burada önemli olan ve yapılması gereken şey, özellikle diabeti ve damar hastalığı olan kişilerin basit bir ultrasound tetkiki ile periyodik kontrollerini yaptırması ve önemli bir darlık tespit edildiğinde bunun hemen tedavi edilmesidir.”

OKU ➤  İşte Nagihan Karadere'nin oyuncu sevgilisi

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın