PAYLAŞ

UNICEF’in maddelerini aynaya yazarak kampanyayı destekledi

Sıla’dan aynalı mesaj. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ünlü isimler, hemcinslerinin yaşadığı zorlukların altını çizdi. Sıla, UNICEF’in başlattığı kampanyanın maddelerini aynaya yazarak destek verdi.

Tüm dünyada kutlanan Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ünlü isimler sosyal medyada yazdıkları mesajlarla dikkat çekti. Ünlüler, kendi günlerinde hemcinslerine yapılan şiddet ve erken yaşta evlendirme konularını yazdı.

Sıla, UNICEF’in ‘Kızlara söz ver!’ sloganıyla başlattığı imza kampanyasında yer alan dört maddeyi kulisindeki aynasına yazarak Instagram sayfasında paylaştı.

Şarkıcı, “Çocuklar 18 yaşından önce evlendirilmemeli. Okula devam etmeli. Her çocuk çocukluğunu yaşamalı ve kızların kendi geleceklerinde söz hakkı olmalı” yazarak yüzlerce tebrik mesajı aldı.

‘Sizler insanlığın en vicdanlı onurusunuz’

Şiddet ve zorluk çeken kadınların fotoğrafına sayfasında yer veren Belçim Bilgin Erdoğan, “Bu sene Dünya Kadınlar Günü; Bütün dünyanın gözleri önünde tecavüze uğradıkları halde bir şey olmamış gibi yaşama tutunmaya çalışan, paramparça kadınlara; kucağındaki çocuğunun açlıktan ölüşüne katlanmak zorunda kalan kadınlara; ‘Kadın olmanın’ ötesinde bir insan olarak kabullenilmek adına çaba gösteren, eşitlik, özgürlük için mücadele veren, geleceğimizi kırık kalpleriyle var etmeye çalışan bütün kadınlara adansın. Sizler insanlığın en vicdanlı onurusunuz” diyerek duygularını hem Türkçe hem de İngilizce yazdı.

‘Haklar eşit olmalı’

Tarkan, “Kadına şiddetin her geçen gün arttığı, kadınla erkek arasındaki eşitliğin göz ardı edildiği ülkemizde kadınların erkeklerle aynı haklara sahip olmalarını, duygularıyla düşüncelerini cesaretle ifade edebilmelerini, erkek korkusu olmadan hayatlarını yaşayabilmelerini ve değerlerinin daha da farkına varılmasını diliyorum bu çok anlamlı günde” dedi.

OKU ➤  Kaşlarım Benim Her Şeyim

‘Böyle gülün’

Gülen bir fotoğrafını paylaşan Gülse Birsel ise hemcinslerine şöyle seslendi: “Yere sağlam basın, her düştüğünüzde üstünüzü silkeleyip kalkın ve yürümeye devam edin. İyi çalışın, iyi eğlenin. Kendi rotanızı kendiniz çizin. Bir de, ‘Yapamazsın, senden olmaz’ diyenlerin suratına bakıp böyle gülün…”

‘Destek olmalıyız’

Kadınların birbirine destek olmasını isteyen Burcu Esmersoy, “Elbette sadece bir gün değil. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına fırsat verdiği için seviyorum bu güzel günü… Bir de kadınların birbirlerine destek olmaları gerektiğini, yarışmanın değil, birbirimizin başarısına ortak olmanın güzelliğini yaşamanın ruhumuza ne kadar iyi geldiğini hatırlatmak için günümüz kutlu olsun” diye yazdı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın