PAYLAŞ

Ukrayna ile vize kalktı! 1 milyon turist bekleniyor

Ukrayna’yla vizesiz seyahat sürecinin başlamasının ardından Türkiye’ye Ukraynalı turist akını bekleniyor… Bu kapsamda gelen turist sayısının 1 milyonu aşması öngörülüyor…

Ukrayna ile vizeler kalktı… Vizesiz seyahatin başlamasıyla birlikte, 3 milyona yakın turistin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Rus pazarındaki hareket turizm rakamlarını yukarı çekecek. Yaptığımız ilk çalışmalara göre bu pazarda 3 milyon seviyesini geçeriz. Tabi Allah’tan başımıza bir iş gelmezse” diye konuştu.

”1 milyonu aşarız”

Avrupa turizm pazarında bazı sıkıntıların yaşandığını belirten Çetin, “Özellikle Almanya’da sıkıntı var. Hollanda stabil, İngiltere yükseliyor. Avrupa’daki asıl yansımaları ise fuarlarda göreceğiz. Her şeye rağmen umutlu olmalı ve çok çalışmalıyız dedi ve ekledi, kimlikle giriş uygulamasıyla Ukrayna’dan 1 milyon turist ağırlarız”.

İsrail ve Ukrayna

İsrail ve Ukrayna turizm pazarına ilişkin rakamlar aktaran Çetin, şöyle devam etti: “İsrailli turist oranını 280 binlere kadar çıkarmıştık. Şimdiki hedefimiz 400 bin. Ukrayna’da ise 1 milyona kadar ulaşabiliriz. Çünkü pasaportla gelen kişi sayısı 572 bin civarındaydı. Pasaport zorunluluğu kalkarsa bu rakam 2 katına çıkar.”

OKU ➤  Eşiyle ilgili inanılmaz ithamlarda bulundu

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın