PAYLAŞ

Türkiye’de sosyal medya kullanımı bu yıl ne kadar arttı? Tüm dünyada hızla yayılan sosyal medya kullanımı ülkemizde de etkisini tam anlamıyla göstermeye başladı.

Türkiye’de tercih edilen sosyal medya hizmetleri şirketlerinin açıklamış olduğu rakamlara göre, Türkiye’de sosyal medya kullanım oranları geçen yıla kıyasla yaklaşık %38 arttı. Bu doğrultuda sosyal medya sayfalarını profesyonelce yöneten markalar, online satışlarını geçen yıla kıyasla yaklaşık %41 artırdı.

E-ticaret sektöründe satışları arttırıyor

Küçükten büyüğe, her kesimin içinde bulunduğu sosyal medya mecraları, özellikle e-ticaret sektöründe satışların artmasına olumlu etki yapıyor.

Sosyal medyanın kazançlar üzerindeki etkisi her geçen gün artarken, şirketler de sosyal medya yönetimlerine büyük önem veriyor.

Özellikle e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren markalar, kendi bünyelerinde sosyal medya yönetim ekibi kurarak ya da sosyal medya yönetimi alanında deneyimli şirketlerden hizmet alarak, satış oranlarının artırmayı hedefliyor.

Sosyal medya mecralarına yatırım yapmak önemli

Araştırma şirketlerine göre, önümüzdeki yıllarda etkisini iyice artıracak olan sosyal medya mecralarına yatırım yapmak, hem müşteri memnuniyeti hem de kazançları artırmak açısından oldukça önem arz ediyor.

Türkiye’de sosyal medya kullanımı bu yıl ne kadar arttı? Tüm dünyada hızla yayılan sosyal medya kullanımı ülkemizde de etkisini tam anlamıyla göstermeye başladı. Türkiye’de tercih edilen sosyal medya hizmetleri şirketlerinin açıklamış olduğu rakamlara göre, Türkiye’de sosyal medya kullanım oranları geçen yıla kıyasla yaklaşık %38 arttı. Bu doğrultuda sosyal medya sayfalarını profesyonelce yöneten markalar, online satışlarını geçen yıla kıyasla yaklaşık %41 artırdı.
OKU ➤  İşte Kerimcan Durmaz'ın Anne ve Babası

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın