PAYLAŞ

Türk tiyatrosu’nun duayenleri Beyoğlu’nda onurlandırıldı. Sahneye koca bir ömür adayan büyük ustalarımızı asla unutmayacağız. Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan: “Tiyatroya gönül veren, bir ömür adayan dostlarım; alkışlarınız bol, ömrünüz güzel olsun”.

Türk tiyatrosu’nun duayenleri Beyoğlu’nda onurlandırıldı. BEYOĞLU-Beyoğlu Belediyesi, Türk Tiyatrosu’na ömrünü adamış duayenleri “Sahnede Bir Ömür” Ödül Töreni’nde buluşturdu. Gecenin açılış konuşmasını yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Büyük ustalarımızı, sahneye koca bir ömür adayanları asla unutmayacağız. Bu akşam, bu özel program; sizlere duyduğumuz şükranın küçük bir ifadesi, bizim için büyük bir onurdur. İyi ki varsınız”dedi.

Türk tiyatrosu’nun duayenleri Beyoğlu’nda onurlandırıldı. Beyoğlu Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Emek Sineması’nda düzenlediği “Sahnede Bir Ömür” ödül töreni ile Türk Tiyatrosu’na ömrünü adamış duayenleri ödüllendirdi. Sunuculuğunu Oylum Talu ve Emre Altuğ’un üstlendiği gecede, Türk Tiyatrosu’nun gelişmesine önemli katkıları olan ve geçmişten bugüne tiyatro severlere unutulmaz eserler veren 22 duayen isim, sevenleriyle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Türk tiyatrosu’nun duayenleri Beyoğlu’nda onurlandırıldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tiyatro Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleşen törene Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra sanat iş ve medya dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı. Gecede, Tarık Sezer ve orkestrası ise müzikal performans sergileyerek izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

OKU ➤  Galaya ünlüler akın etti

KALPLERİMİZİ BİRBİRİNE DAHA DA YAKLAŞTIRDIĞI İÇİN TİYATROYA GİTMELİYİZ

Yaşam boyu başarı ödülünü Haldun Dormen’e takdim eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sinemanın duayenlerini Beyoğlu’nda, Emek Sineması’nda ağırlamaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Öncelikle Dünya Tiyatrolar Gününüzü tebrik ediyorum. Tiyatromuzun ustaları, büyük duayenleri hayat kısa. Ardımızda bıraktığımız günler önümüzdekilerden uzun değil. Bir bilge; Hâlâ dişlerimiz varken, gülelim diyor. Bence harika bir tavsiye. Ömrümüzde hep güzel şeyler olsun. Ülkemizde hep güzel şeyler olsun. Dünyada hep güzel şeyler olsun ki gülelim. Doktorlar, uzun ve sağlıklı bir ömür için pek çok şey tavsiye ediyor. Bunlara bir madde de ben ekleyim. Sık sık tiyatroya gidin. Tiyatroyu sadece eğlence aracı olarak gördüğüm için değil; kalplerimizi birbirine daha da yaklaştırdığı için tiyatroya gitmeliyiz. Tiyatro; insanı, insana, insanla anlatma sanatı olduğu için Tiyatroya sık gitmeliyiz. Ömrümüze daha fazla ışık, daha fazla renk katmak için tiyatroya gitmeliyiz.” dedi.

SAHNEYE KOCA BİR ÖMÜR ADAYAN BÜYÜK USTALARIMIZI ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Ahmet Misbah Demircan “Aramızda sahneye bir ömür adayan büyük ustalarımız var. Hayatımıza kattığınız tüm renkler için, sizlere şükranlarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılanlar var. Onlara rahmet diliyorum. Tiyatroya emek veren gelmiş geçmiş bütün ustalarımız benim için özel. Bir sanatçı için en keder verici şey unutulmak olsa gerek. Büyük ustalarımızı, sahneye koca bir ömür adayanları asla unutmayacağız.

OKU ➤  Aslı Enver ve Murat Boz'dan iddialara fotoğraflı cevap

Türk tiyatrosu’nun duayenleri Beyoğlu’nda onurlandırıldı

Bu akşam, bu özel program; sizlere duyduğumuz şükranın küçük bir ifadesi, bizim için büyük bir onurdur. Yüzümüzü bazen gözyaşlarıyla yıkadığınız, bazen de gülmekten gözümüzden gelen yaşlar için hepinize tekraren şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Tiyatroya gönül veren, bir ömür adayan dostlarım; alkışınız bol, ömrünüz güzel olsun. Perde hep açık olsun.” şeklinde konuştu.

TİYATRONUN DUAYENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gecede, Türk Tiyatrosu’nun dev isimleri Haldun Dormen, Ayşen Gruda, Ayten Erman, Bedia Ener, Bilge Şen, Celile Toyon, Ercan Bostancıoğlu, Ferdi Akarnur, Göksel Kortay, Gönül Edgü, Güler Ökten, Kayhan Yıldızoğlu, İlhan Daner, Meral Küçükerol, Mustafa Uzunyılmaz, Serpil Tamur, Sinan Bengier, Suna-Erol Keskin, Yasemin Yalçın, Yıldız Kültür ve Zihni Göktay ödüllendirildi. Merhum Sadri Alışık’ın ödülünü ise torunu Sadri Alışık yapımcı Timur Savcı’nın elinden aldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın