PAYLAŞ
Türk Hava Yolları’nın (THY) Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uçuş yaptığı sekizinci nokta olan Miami’ye Ekim 2015'te direkt seferler başladı. İstanbul’dan 25 Ekim 2015 saat 12:30’da kalkan, TK 0077 sefer sayılı TC-JJK tescil kodlu Boeing 777 tipi uçak, 277 yolcusuyla beraber Miami Havalimanı‘na (IATA: MIA, ICAO: KMIA) doğru yola çıktı. Miami hattının açılışıyla birlikte THY, Amerika kıtasında Boston, Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Montreal, Los Angeles, New York, San Francisco ve Washington’un ardından uçuş sağlayacağı 12. noktaya uçuş yapar hale geldi.

Trump’ın yasağı THY’yi kapsıyor mu… 8 ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye yapılan uçuşlarda, yolcuların uçaklara cep telefonundan büyük elektronik alet alımının yasaklandığı yönündeki haberler üzerine THY’den yapılan açıklamada, “Kabin içinde elektronik eşya taşıma prosedürlerimiz herhangi bir değişiklik olmaksızın uygulanmaktadır” denildi.

Trump yönetimi sekiz ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda; yolcuların, boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Uluslararası bir haber ajansında konuşan ABD’li bir yetkili, söz konusu yasağın aralarında İstanbul’un da bulunduğu dünya genelindeki 10 uluslararası havalimanından ABD’ye yapılan direkt uçuşları kapsadığını öne sürdü.

Trump’ın yasağı THY’yi kapsıyor mu… “ABD uçuşlarında yolcuların boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları kabin içine almalarının yasaklanması konulu haberlerle ilgili olarak operasyonlarımıza yansıyan herhangi bir olumsuzluk veya farklı bir uygulama bulunmamakta. Kabin içinde elektronik eşya taşıma prosedürlerimiz herhangi bir değişiklik olmaksızın uygulanmaktadır.”

Trump’ın yasağı THY’yi kapsıyor mu

THY’den yapılan açıklamada ise “Uçuşlarımızdaki güvenlik uygulamaları normal olarak devam ediyor. Henüz ABD’den gelen resmi bir bilgi yok” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamaya şöyle devam edildi:

“ABD uçuşlarında yolcuların boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları kabin içine almalarının yasaklanması konulu haberlerle ilgili olarak operasyonlarımıza yansıyan herhangi bir olumsuzluk veya farklı bir uygulama bulunmamakta. Kabin içinde elektronik eşya taşıma prosedürlerimiz herhangi bir değişiklik olmaksızın uygulanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Trump’ın yasağı THY’yi kapsıyor mu… Türk Hava Yolları’nın (THY) Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uçuş yaptığı sekizinci nokta olan Miami’ye Ekim 2015’te direkt seferler başladı. İstanbul’dan 25 Ekim 2015 saat 12:30’da kalkan, TK 0077 sefer sayılı TC-JJK tescil kodlu Boeing 777 tipi uçak, 277 yolcusuyla beraber Miami Havalimanı‘na (IATA: MIA, ICAO: KMIA) doğru yola çıktı. 
Miami hattının açılışıyla birlikte THY, Amerika kıtasında Boston, Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Montreal, Los Angeles, New York, San Francisco ve Washington’un ardından uçuş sağlayacağı 12. noktaya uçuş yapar hale geldi.
OKU ➤  Dikili- Midilli arasında karşılıklı feribot seferleri başladı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın