PAYLAŞ

TRT Müzik’teki skandala ‘sehven’ açıklaması geldi

TRT Müzik’teki skandala ‘sehven’ açıklaması geldi. TRT Müzik’ten ‘Fetullah Gülen şarkısı’ açıklaması. TRT Müzik kanalında FETÖ lideri Gülen’in şiirinden bestelenen ‘Hüzünlü Gurbet’ şarkısının yayınlanması tartışma yarattı. Kanaldan açıklama geldi.

TRT Müzik’te Ahmet Özhan’ın, Fetullah Gülen’in şiirinden bestelendiği belirtilen ‘Hüzünlü Gurbet’ şarkısının yayınlanması sosyal medyada tartışma yarattı.

TRT Müzik, bazı tepkiler üzerine Twitter’den bir açıklama yaptı.

TRT Müzik’teki skandala ‘sehven’ açıklaması geldi… TRT Müzik, bazı tepkiler üzerine Twitter’den bir açıklama yaptı. Açıklamada “Ahmet Özhan’ın söylediği Hüzünlü Gurbet şarkısı, 2005’te yapılan programın tekrarında sehven yayınlanmıştır” dendi.

Açıklamada “Ahmet Özhan’ın söylediği Hüzünlü Gurbet şarkısı, 2005’te yapılan programın tekrarında sehven yayınlanmıştır” dendi.

Ahmet Özhan kimdir?

Ahmet Katıgöz, ya da bilinen adıyla Ahmet Özhan (d. 26 Ağustos 1950, Şanlıurfa), Türk oyuncu ve şarkıcı.

İstanbul Belediye Konservatuvarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti

1960’lı yılların sonlarında İstanbul Belediye Konservatuvarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimini tamamlamıştır. İlk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosunda yaşamıştır. Genç yaşta sahneye çıkan Ahmet Özhan 1970’li ve 1980’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmıştır.

İlerleyen yıllarda zamanın çeşitli üstadlarından bire bir istifadeleri olmuş, bu arada plak çalışmalarının yanı sıra, sinema filmleri, televizyon dizi ve konserleri, radyo çalışmaları ile çeşitli televizyon kanallarının müzik programlarında yorumcu, programcı ve yönetmen olarak da görevler almıştır. Birçok 45’lik, plak, longplay, kaset, CD çalışmaları bulunmaktadır.

Ahmet Özhan, popüler ve klasik Türk müziğinin yanı sıra, 80’li yılların başından itibaren tasavvuf müziği çalışmaları ile ülkesinde yeni bir akımın da öncüsü olmuştur.

OKU ➤  Kardeş dayanışması

Sanat hayatı boyunca, Türk Müziğinin popüler ve diğer alanlarında birçok ödül kazanmış, yurt içinde yüzlerce konserle ülke sanatına katkıda bulunmuş ve yine çeşitli ülkelerde katıldığı festivaller ve beş kıtada verdiği konserler vermiştir. Özhan, 1998 Yılında “Devlet Sanatçısı” unvanı almıştır.

1981-1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu’nda ses sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun kuruluşunda yer almış ve o tarihten beri bu topluluğun Kurucu Genel Sanat yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

Topluluk çalışmalarını Konya Mevlana İhtifalleri’nin yanı sıra, İstanbul Festivali gibi etkinliklerde verdiği klasik ve tasavvuf müziği konserleriyle sürdürmektedir. Sanatçı “Meşk” ismini verdiği tasavvuf albümleri projesinin ilkini 2006 yılında çıkardığı Ramazan İlahileri albümüyle başlatmıştır. Sanatçı Mevlana’yı anmak için Konya’da düzenlenen Şeb-i Aruz törenlerinede konuk sanatçı olarak katılmaktadır.

Ahmet Özhan, Hatice Özhan ile olan evliliğinden Özgül ve Özcan isimlerinde iki çocuk babasıdır. 2013 yılında ise Filiz Akbulut’la evlenmiştir. Ayrıca Saray, Tekirdağ’da sıla sanatçılar sitesinde bir yazlığı vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın