PAYLAŞ

Trabzon’a seyahat edecek yolculara önemli uyarı! Türk Hava Yolları (THY) ve Anadolujet’in Trabzon’a gerçekleştireceği çok sayıdaki tarifeli sefer, Doğu Karadeniz’deki yoğun sis nedeniyle iptal edildi.

THY, bölgeye seyahat edecek yolcuları olası sefer iptallerine karşı uyardı.

Trabzon’da etkisinin sürdüren sis, hava ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Gün içerisinde bölgede yoğun sis nedeniyle tarifeli uçuşlarda yaşanan gecikme ve sefer iptalleri akşam saatlerinde de devam etti.

Olumsuz hava şartlarının etkisiyle THY’nin akşam ve gece saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan Trabzon’a gerçekleştireceği uçuşlar iptal oldu.

Anadolujet’in Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan planladığı uçuşlar da hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Trabzon’a seyahat edecek yolcular için resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşım yapan THY, “Doğu Karadeniz’de yaşanan yoğun sis sebebiyle uçuşlarınıza ait güncel bilgileri kontrol etmenizi rica ederiz” uyarısında bulundu.

Trabzon’a seyahat edecek yolculara önemli uyarı! Türk Hava Yolları (THY) ve Anadolujet’in Trabzon’a gerçekleştireceği çok sayıdaki tarifeli sefer, Doğu Karadeniz’deki yoğun sis nedeniyle iptal edildi.

Meteoroloji uyardı! Haftasonu planını buna göre yapınız. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, İzmir, Muğla ve Gümüşhane dışında tüm yurdun yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Marmara’nın güneydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Kütahya, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Tunceli, Diyarbakır’ın kuzey ve Balıkesir’in doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz kıyıları ile Marmara’nın doğusunda yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

OKU ➤  Motorize zabıta çift Avrupa Şampiyonu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinde il genelinde gece saatlerinde ise kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor. 21

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 22

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 25

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 27

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 22

OKU ➤  Şeyma Subaşı: Evet gelinim

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 16

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 17

Trabzon’a seyahat edecek yolculara önemli uyarı! Türk Hava Yolları (THY) ve Anadolujet’in Trabzon’a gerçekleştireceği çok sayıdaki tarifeli sefer, Doğu Karadeniz’deki yoğun sis nedeniyle iptal edildi.

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, gece kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın