PAYLAŞ

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi olumlu gelişmeyi duyurdu

THY’ye bugün 187 Bin 470 rezervasyon yapıldı. Türkiye’de yaşanan olumsuz olayların ardından yolcu sayısı düşen THY’ye uzun zaman sonra bugün 187 bin 470 yolcu rezervasyon yaptı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi yolcu artışını resmi twiter hesabından duyurdu.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda cuma yoğunluğu yaşandı.

Özellikle tatil için gelen turist kafileleri ile, hafta sonu tatili için yurt dışı ve yurt içinde tatile gidenler pasaport ve biniş bankolarında zaman zaman yoğunluğa yol açtı.

Yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin uçuşlarında doluluk oranlarında önemli artışlar yaşandı.

Türk Hava Yolları’nın da cuma günü gelen yolcu talepleri nedeniyle yüzü güldü. Geçtiğimiz pazar 180 bin yolcu taşıyan THY, cuma günü 187 bin 470 yolcu rezervasyonu aldı.

Yolcu rezervasyonundan memnun olduğunu Twiter hesabından duyuran THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, ”Bugün bizle seyhat etmek için rezervasyon yapan yolcu sayımız 187 bin 470. Dünya markası THY’yi tercih eden yolcularımaza teşekkür ederiz” diye tweet attı.

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, (BIST: THYAO) Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olan ulusal hava yolu şirketi. Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır. 2015 yılında toplam 61,2 milyon yolcu taşıdı.

OKU ➤  Esra Erol'un yardımcısından KHK resti!

Skytrax’ın 2016 ödüllerine göre[6] arka arkaya 6. kez Avrupa’nın en iyi hava yolu seçilmiştir ve hâlihazırda dünyanın en iyi 4. havayoludur. Ayrıca pek çok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları; 117 ülkede, 49’u iç hat, 243’ü dış hat olmak üzere 292 şehir ve 295 havaalanına uçmaktadır.[2] Bu geniş uçuş ağı sayesinde dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen havayolu unvanına sahiptir.

21 Ekim 2016 tarihinde Doç. Dr. Temel Kotil’in yerine, daha önce Sivil Havacılık Genel Müdürü olan Bilal Ekşi Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili olarak atanmıştır.

Bilal Ekşi kimdir?

1968 yılı, Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak 1989 yılında mezun olmuştur.

Meslekî hayatına, T.C. Devlet Demiryolları’nda Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başlayan Ekşi, daha sonra İstanbul Ulaşım A.Ş.’de Atölye Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

2003 – 2005 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda uçak motoru, iniş takımları ve tüm komponentlerin bakımından sorumlu Revizyon Atölyeleri Başkanlığı görevini yürütmüş ve 2005 yılında Türk Hava Yolları’nda Yer İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır.

Bu süre zarfında, özellikle zamanında kalkış performansının iyileştirilmesine yönelik önemli çalışmalarda bulunmuştur.

2008 – 2009 yıllarında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’de üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı; 2010 yılında Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü; 2010 – 2011 yılları arasında ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Amerikan motor üretim devi Pratt & Whitney’in ortak kuruluşu olan “Turkish Engine Center”da (TEC) Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Ekşi, 2011 yılının Nisan ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

OKU ➤  Nez ve Eylem Server Ünüvar Boşandı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevini yürüttüğü dönemde Türkiye, 66 yıl aradan sonra ICAO Konsey üyeliğine tekrar seçilmiş ve ICAO’nun karar alma merciindeki 36 üyesinden biri olmuştur.

24 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait %49,12 ait hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın