PAYLAŞ

Terminatör ‘Sandal’la dolaştı!

Grammy Ödülleri’ne katılan Mustafa-Emina Sandal çifti, dünyaca ünlü aktör Arnold Schwarzenegger ile karşılaştı. ‘Terminatör’ filmiyle efsaneleşen oyuncuyla çektirdikleri hatıra fotoğrafını Instagram’dan paylaşan şarkıcı, “Sevgililer Günü’müzü ilk kutlayan Terminatör oldu. Sohbeti ve samimiyetiyle bizi büyüledi” notunu düştü.

İşte görüldüğü gibi Türkiye’de ünlü olmak önemli değil, dünyada ünlü olmak ve marka olmak çok önemli. Büyük ihtimalle Terminatör onları hiç tanımıyordu ve Sandal çifti kendilerini şöyle anlatmışlardır:

– We are very famous in Turkey. Do you know acun ilicali?
(Biz Türkiye’de çok ünlüyüz, Acun’u tanıyor musunuz?)

Terminatör (Özgün ad: The Terminator)

James Cameron’un yönetmen koltuğunda oturduğu 1984 yılı yapımı bilim-kurgu filmi. Başrollerinde Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Michael Biehn bulunmaktadır. Film 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Karanlığın yılı olan 2029 yılında gezegenin yöneticileri olan akıllı makineler kusursuz bir plan yaparlar. Geçmişi değiştirerek geleceği yeniden şekillendireceklerdir. Planlanan şeyin merhameti, acı hissi, korkusu yoktur. Durdurulamayan bir şeydir. Onlar Terminatör’ü yaratmıştır. Bu ilk filmde Terminatör (Arnold Schwarzenegger) gelecekteki insanların kurtuluşunu sağlayacak kişi olan John Connor’u doğuracak olan annesi Sarah Connor’u (Linda Hamilton) öldürmek için gelecekten geçmişe gönderilen T-800 model robottur (Makine). Kyle Reese (Michael Biehn) Sarah Connor’un öldürülmesini engellemek için gelecekten gönderilen bir askerdir. John’un babasıdır. Film Kyle Reese’in Sarah Connor’ı korumak için Terminatör ile mücadelesini konu almaktadır.

OKU ➤  Müge Anlı'dan alkışlanacak hareket

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın