PAYLAŞ
Tanzanyalı

‘Bob Zimbwe’ sahne adını kullanan Tanzanyalı müzisyen Swaleke Damson Kipangwa, Yüksek tansiyon sonucu düşerek beyin kanaması geçirdi.

‘Bob Zimbwe’ sahne adını kullanan Tanzanyalı müzisyen Swaleke Damson Kipangwa, Yüksek tansiyon sonucu düşerek beyin kanaması geçirdi. Müzisyenin eşi Lâle Yazıcı Kipangwa (37), beyin ölümü gerçekleşen kocasının organlarını bağışladı. Kipangwa’nın iki böbreği ile karaciğeri 3 hastaya can oldu.

EŞİ ANLATTI

16 yıllık evli olduklarını ve 6 yaşında Melodi adında bir kız çocukları olduğunu belirten özel bir şirkette çalışan Lale Yazıcı Kipangwa, “2.5 yıldır Antalya’da yaşıyoruz. Eşim burada sahne alıyordu. O gün eve geldiğimde düşmüştü. Acile götürdük. ‘Yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması’ dediler. Başta ilerleme kaydediyorduk biraz toparlamıştı, ancak 14’üncü gün yoğun bir kasılma yaşayarak derin bir komaya girdi” dedi.
Tanzanyalı

EŞİM HALA YAŞIYOR

Eşinin organlarıyla başka insanların hayat bulduğunu söyleyen Lale Yazıcı Kipangwa, “Eşim başka insanlarda yaşıyor. Organlarıyla başka ailelere hayat verdi. Onları belki o makinelerden kurtardık” diye konuştu. Eşinin de organ bağışına sıcak baktığını anlatan Lale Yazıcı Kipangwa, “Eşim kendisi de bunu isterdi. Eminim buna. Çünkü öyle bir insandı. Öyle bir ruha sahipti. Müzisyendi” ifadelerini kullandı.

ORGAN NAKLİNİN TEK KAHRAMANI DONÖRLERDİR

Dr. Yücetin, “Organ naklinin tek bir kahramanı vardır. Donörler, yani organları bağışlayanlar. Bu canlı verici de olabilir, vefat ettikten sonra bağışlayanlar da olabilir ama tek bir kahraman vardır. Bob da kahramanlığın yanında bize inanılmaz bir de insanlık dersi verdi. Farklı bir kültür ve farklı bir yaşam. Ama insanlık sevgisi ne sınır, ne dil, ne din, ne de ırk tanıyor” dedi. Tanzanyalı müzisyenin bu dünyadan ayrılırken başka insanlara hayat verdiğini aktaran Dr. Yücetin, “Bob onlara mutluluk, ailelere ışık vererek ayrıldı bu dünyadan” diye konuştu.
Kanal D ekranlarında Beyaz Show’a da konuk olan, sempatik hareketleri ve müziğiyle ilgileri üzerine çeken Afrikalı müzisyen birçok sanatçının klibinde yer almış, EMBE Orkestrası ile de çalışmıştı.

OKU ➤  İftara damga vuran kare: Erdoğan, Alişan ve Esra Erol...

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın