PAYLAŞ

Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Star TV ve NTV’nin satılacağı yönündeki iddialara bir yenisi daha eklendi.

Star TV ve NTV’nin satılacağı iddiasını bu kez Milliyet gazetesinin deneyimli TV yazarı Sina Koloğlu köşesine taşıdı.

“İçeriden bilgi aldığını” söyleyen Koloğlu şu ifadeleri kullandı;

“Bu haber yeni değil. Söylentisi oldu, sonra yalanlandı ve haber tekrar piyasaya sürüldü. Son bilgiyi içerden aldım. “Görüşmeler yapılıyor doğru. Ama ne zaman sonlandırılacağı konusunda net bilgi yok” denildi. Satış listesinde Star TV, NTV, NTV spor ve Puhu TV gibi mecraların 800 milyon dolar karşılığında Katarlı beIN Group’a satılacağı yazılmıştı. Londra merkezli birçok sektörle ilgili dünya çapında araştırma yapan IHS Markit analisti Orpheas Tapanlis’in, Amerikan Varitey dergisinde Türkiye dizi pazarıyla ilgili bir makaledeki sözünü not almışım; “Türk parasının değerinin düşmesi, medyaya yabancı girişimcilerin ilgisini daha da çekiyor.” Ne kadar bağlantılı bilemem ama yabancı sermayenin televizyon sektörüne hızla girişi bir tesadüf mü?”

SON DAKİKA!

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen; Star TV, NTV, NTV Spor ve puhutv’nin satılacağı yönündeki iddialarını yalanladı. Yerdelen, grubun satılacağı yönündeki iddiaları “Doğuş Yayın Grubu’nun varlıklarının satılacağı iddiaları doğru değil”, diyerek yalanladı.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, ‘Star TV satılıyor’ başlıklı yazısında, ‘içeriden bilgi aldığını’ belirtmiş ve satış konusunda görüşmelerin yapıldığını ancak ne zaman sonlanacağının net olmadığını ifade etmişti. Koloğlu yazısında, ‘Satış listesindeki Star TV, NTV, NTV Spor ve puhutv’nin 800 milyon dolar karşılığında Katarlı beIN Group’a satılacağı’ yönünde haberlerin çıktığını da hatırlatmıştı.

OKU ➤  İspanya Tatilinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Merkezi Doha’da yer alan beIN Group, Ağustos 2016’da Digiturk’ü satın almıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın