PAYLAŞ
Pistler sakin olduğu için Kartalkaya'yı tercih ediyorlar.

Şota Arveladze Kartalkaya’da eşi Tamara ile ortaya çıktı

Trabzonspor ve Türk futbolunda kalıcı izler bırakan, şimdilerde İsrail macerasından yeni dönen Gürcü teknik direktör Şota Arveladze, eşi Tamara ile birlikte Kaya Palazzo’da kayak keyfi yaptı.

Türkiye’nin ikinci vatanı olduğunu ifade eden Şota Arveladze, yeniden Türkiye’de teknik direktörlük yapmaya sıcak baktığını söyledi.

Gürcü çalıştırıcı, sakin olduğu için tercih ettiği Kartalkaya’nın pistlerini çok beğendiğini belirtti.

Kartalkaya

Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları’nda Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerindendir. Grand Kartal Otel, Kartal Otel, Dorukkaya Otel ve Golden Key Kartalkaya her kış kayakseverleri ağırlamaktadır. Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de vardır. Oteller meydanında Cafe Society yer alır. Ulaşımda sıkıntı görülmez. Oteller tatil ve eğlence amacı için oldukça yeterli sayılır. Manzara dev çam ağaçları ile süslüdür. Oteller 2000 m. yükseklikte bulunmaktadır. Zirve yaklaşık 2200 metredir. Zirve kayalık olup ve alpin çayırlarla kaplıdır. Kış mevsiminde kar kalınlığı zaman zaman 3 metreyi bulur. Kayak sezonu Aralık – Nisan’dır. Manzara sadece çam ağaçlarıyla sınırlı değildir. Bolu dağlarını ve Köroğlu dağları rahatlıkla görülebilir. Eteklerinde yaylalar bulunmaktadır. Yazın, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

OKU ➤  Tatlıses'ten çiğ köfte davası!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın