SON DAKİKA! Atalay Demirci için müebbet istendi! Küçük Baha unutuldu!

SON DAKİKA! Atalay Demirci için müebbet istendi! Küçük Baha unutuldu! 'Yetenek Sizsiniz' programında ünlenen ve FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan komedyen Atalay Demirci için hazırlanan iddianame kabul edildi. ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanan Atalay Demirci hakkında hazırlanan iddianame Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianameye göre, Demirci hakkında “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamalarından bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar da hapis cezası isteniyor. Demirci’yle ilgili dava, 17 Ağustos’ta başlayacak.

PAYLAŞ

SON DAKİKA! Atalay Demirci için müebbet istendi! Küçük Baha unutuldu!

SON DAKİKA! Atalay Demirci için müebbet istendi! Küçük Baha unutuldu! ‘Yetenek Sizsiniz’ programında ünlenen ve FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan komedyen Atalay Demirci için hazırlanan iddianame kabul edildi. ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanan Atalay Demirci hakkında hazırlanan iddianame Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianameye göre, Demirci hakkında “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamalarından bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar da hapis cezası isteniyor. Demirci’yle ilgili dava, 17 Ağustos’ta başlayacak.

Acun Ilıcalı’nın düzenlediği “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasının 2013 yıldaki finalinde FETÖ’nün tutuklu komedyen Atalay Demirci’ye oy verdirmesi nedeniyle 2’nci olan Baha Bayırlı’nın ailesi çocuklarının hakkının yenildiğini iddia etti.
FETÖ/PDY’nin medyadaki yüzleri arasında yer alan Atalay Demirci, 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Yeteneksizsiniz Türkiye” yarışmasına katıldı. Yarışmada 3 oyla ilk turu gecen FETÖ üyesi Atalay Demirci, yarışmanın finaline kadar geldi. Aynı şekilde memur bir ailenin çocuğu olan 5 yaşındaki minik baterist Baha da finale kadar yükseldi. Halk oylamasına gidilen yarışma sonrasında Atalay Demirci 1’inci olurken Baha Bayırlı ise 2’nciliği aldı.
Yarışmada aldığı birinciliğin ardından ekranlara hızlı bir giriş yapan Demirci, özel bir kanalda program sunmaya başladı. FETÖ tarafından bilinçli olarak medyaya yerleştirilen Demirci, ününe ün katmaya devam etti. Hızlı bir şekilde yükselmeye başlayan Demirci’nin 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından yapılan soruşturma kapsamında FETÖ’nün medya yüzü olduğu anlaşıldı. Polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklanan Demirci, mahkemede FETÖ üyesi olduğunu itiraf etti. Demirci’nin yarışma finalinde FETÖ/PDY tarafından SMS atılarak birinci olması sağlandığı da ileri sürüldü. Aynı yarışmada 2’nci olan minik Baha Bayırlı’nın da FETÖ tarafından hakkının yenildiği ortaya çıktı.

OKU ➤  Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı evlenmek için gün sayıyor

“Atalay’dan alınsın Baha’ya verilsin”

Atalay Demirci’nin FETÖ itirafının ardından gazeteci Cengiz Semercioğlu tarafından Hürriyet gazetesinde yaşananları köşe yazısına taşıyarak “Yetenek Sizsiniz Türkiye” birinciliğin Demirci’den alınarak diğer finalist olan küçük baterist Baha’ya verilmesi gerektiğini yazdı. Tartışma konusu haline gelen birinciliğe Bahanın ailesi ise son noktayı koydu. Bayırlı ailesi Baha’nın geleceği için hakkı yenilmişse 1’ciliği verilmesi iyi olur dedi. Hiçbir şeyin farkında olmayan Baha’nın ise tek isteğinin survivor gitmek olduğunu açıkladı.

Baha Acun’a seslendi

Bayırlı ailesi evlerinin bir odasını tamamen müzik odası yaparak Baha’nın müzik eğitimi almasını sağlıyor. Bateri çalmaya devam eden Baha, “Derslerim çok iyi 3’üncü sınıfa geçtim. En büyük hayalim uçmak, hızlı koşmak ve Dominik’teki survivor yarışmasına katılmak. Acun Abi, ben de Dominik Cumhuriyeti gidip survivor yarışmasına katılmak istiyorum. Orası nasıl bir yer görmek istiyorum. Bateri çalışmalarım çok iyi gidiyor toplam 4 yıldır çalışıyorum. Ben 2 yaşındayken küçük bir bateri aldılar çalmaya başladım daha sonra biraz büyüğünü aldılar şimdi çok büyük bir bateri setim var. Katıldığım yarışmada bana oy veren herkese teşekkür ederim” diyor.
Baha’nın babası Zekeriya Bayırlı, eski hayatlarına devam ettiklerini ifade ederek “Baha normal çocukluğunu yaşıyor halen. Biz orta gelirli insanlarız ben devlet memur bir insanım. Biz halen eski yaşantımızı sürdürüyoruz. Burası küçük bir yer Baha’da mutlu halen çocukluğunu yaşıyor. Bizde normal yaşantımıza devam ediyoruz. Bizim için halen hiçbir şey değişmedi. Baha bateri çalmaya devam ediyor. Helen kendi istediği gibi çalıyor bir ders almıyor. Biz bu sene Baha’yı piyano derslerine gönderdik. Notaları ve sesleri daha iyi algılaması için. Bu sene piyano çalmaya da başladı. Yeteneği bu yönde olduğu için bizde müziğe doğru yönlendiriyoruz. Elimizden geldiğince iyi yetiştirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı” şeklinde konuştu.

OKU ➤  Serdar Ortaç at sahibi oldu

http://www.iha.com.tr/haber-feto-minik-bahanin-da-hakkini-yedi-641872/

17

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın