PAYLAŞ
ISTANBUL, TURKEY - MARCH 22: Models walk the runway at the Can Y.Cetinkaya show during Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week March 2017 at Grand Pera on March 22, 2017 in Istanbul, Turkey. (Photo by Chris McGrath/Getty Images for IMG)

Sıradışı defilede görsel şov

Sıradışı defilede görsel şov. Empati modaseverleri büyüledi. Ünlü tasarımcı Can Yunus Çetinkaya’nın 2017/2018 Sonbahar – Kış koleksiyonu “EMPATİ“ bu yıl 9.su düzenlenecek olan Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında sıradışı bir şov ile moda severlerin beğenisine sunuldu.

KOLEKSİYON; ÖZGÜRLÜĞÜ ELİNDEN ALINMIŞ CANLILARIN HİKAYELERİNDEN İZLER TAŞIYOR

1,5 senelik bir hazırlık sürecinin ardından ortaya çıkan tasarımlar, yeryüzünde yaşayan kendi doğasından koparılmış, uzaklaştırılmış canlıların görülmeyen yaşamlarından izler taşıyor. Özgürlüğü elinden alınan canlılara farkındalık yaratmayı amaçlayan kreasyonda her tasarımın ayrı bir hikayesi yer alıyor. Ünlü Tasarımcı Can Yunus ÇETİNKAYA ‘EMPATİ’ adını verdiği kreasyonunda Geyik, Koç ve Aslan olmak üzere 3 ayrı hayvan figürü kullandı.

SIRADIŞI DEFİLE DE GÖRSEL ŞOV YAŞANDI

Kareografisi Ferhan Aral, Stylingi Onur Hazar tarafından hazırlanan defilede podyumda Geyik,Koç,Aslan temalı modeller boy gösterdi.8 Saat süren profesyonel makyaj ile hazırlanan koreografi finalde modacı Can Yunus Çetinkaya’nın da podyuma çıkmasıyla son buldu. Özellikle özgürlüğü elinden alınmış canlıları temsil eden kafesin içindeki insan teması ve doğada özgürlüğüne bırakılmış hayvan temaları ile gerçekleşen defile izleyenleri adeta büyüledi.

OKU ➤  Ece Erken'den Aşık İddialarına Cevap

DESENLER TEK TEK RESMEDİLDİ

24 look’tan oluşan kreasyonun paltolardaki desenleri Ressam Çimen Bayburtlu tarafından tek tek elle resmedildi. Adeta bir tablo titizliğiyle hazırlanan parçalar büyük beğeni topladı. Ayakkabıdan kolyeye, tasarımların tamamlayıcı tüm aksesuar detayları koleksiyon için özel olarak tasarlandı.

Koleksiyonun tüm aksesuarları Ayşe Akalın, Şebnem Göçmen ve Nurşen Tarkan’ın yollarının kesişmesiyle ortaya çıkan “Maji Tasarım” markası tarafından gümüş ve bronz olmak üzere tamamı el yapımı olarak tasarlandı.

MODERN ÇİZGİLERLE DOĞADAKİ DESENLER BİRLEŞİYOR

Tasarımlara hayat veren ‘Can’ markasının yaratıcısı ve tasarımcısı Can Yunus Çetinkaya Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında tanıtacağı “EMPATİ” koleksiyonu ile doğadaki yaşamı tasarımlarında yorumluyor. Modern çizgileri doğadaki desenlerle birleştirerek parçalara farklı bir yorum katan ünlü tasarımcı doğasından koparılmış ve farklı bir yaşama esir edilmiş canlıların yaşamından ilham alarak bu koleksiyonu oluşturduğunu söyledi.

Kreasyondaki tüm tasarım ve detaylar ince elenip sık dokunarak büyük bir özen ve özveri ile hazırlandı. Hem şıklık hem de rahatlık hissinin ön planda tutularak üretilen koleksiyonda doğadaki çınar yaprağının deseni ağırlıklı olarak kullanıldı. ‘Can’ markası doğadaki yaşamın tüm zorluklarını anlatan ‘EMPATİ’ kreasyonunu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında büyük ilgi gördü

Kareografisi Ferhan Aral, Stylingi Onur Hazar, Fotoğraf ve Videoları Eren Yiğit tarafından hazırlanan CAN YUNUS ÇETİNKAYA’nın ‘EMPATİ’ 2017/2018 Sonbahar – Kış defilesi, Mercedes – Benz Fashion Week İstanbul kapsamında Beyoğlu Grand Pera’da gerçekleşti.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın