PAYLAŞ

‘Yeni Aşk’ filminin kadın başrolü o isim oldu…

Yapımcılığını BKM Film’in üstlendiği ve Andaç Haznedaroğlu’nun yöneteceği “Yeni Aşk” filmi için oyuncu Sinem Kobal’a başrol teklif edilmişti. Kobal’a başrolde Buğra Gülsoy eşlik edecekti. Ancak Sinem Kobal, senaryoyu okuduktan sonra rolü kendine uygun bulmadı ve kabul etmedi.

Çekimleri haziran ayında başlayacak olan filmdeki Duru karakteri için görüşülen Özge Özpirinçci ise teklifi kabul etti.

Son günlerde misafir oyuncu olarak görev aldığı Fi dizisindeki cesur sahneleriyle konuşulan oyuncu, “Aşk Yeniden” dizisinde de, aynı zamanda yakın arkadaşı olan Buğra Gülsoy’la başrolü paylaşmıştı. İkili böylece yeni sinema filminde de partner oldu. Buğra Gülsoy, bu kez filmde Murat karakterine hayat verecek.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KİMDİR?

İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okudu. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde okudu. Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada’yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.

Show Tv’de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun’da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü. Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli’nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır. Ayrıca 2010’da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen “Dilruba” karakterini canlandırmaktaydı.Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer’i canlandırdı.

OKU ➤  Avatar Atakan Endonezya'da!

ATV’de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul’da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. 29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın