PAYLAŞ

Yazar, Şair Serhan Kansu, ‘Kitabın Mutfağı’ adlı proje kapsamında 9 Haziran Cuma günü çocuklarla bir araya geldi. Temmuz ayının başında çıkacak olan ‘Sırtımdaki Okyanus’ adlı kitabı hakkında çocukların fikirlerini dinleyen Kansu, onlarla ‘hayvanseverlik, doğa ve insan’ konuları üzerine sohbet etti.

Serhan Kansu
Serhan Kansu

Elma Yayınevi’nin ‘Kitabın Mutfağı’ adlı projesi kapsamında İstanbul Florya’da bulunan İstek Bilge Kağan Vakfı Okulları ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte Yazar, Şair Serhan Kansu ilköğretim öğrencileri ile bir araya geldi. 2016 yılının Ekim ayında çıkan Şerefine Kozmos adlı şiir kitabıyla tanınan yazar 2017 yılının Temmuz ayında çıkacak olan yeni kitabı çocuk romanı ‘Sırtımdaki Okyanus’ hakkında çocukların fikirlerini dinledi.

Gülderen Çopur’un organize ettiği proje kapsamında Serhan Kansu’nun hikayesini basım aşamasından önce okuyan çocuklar, bire bir yazarla karşılıklı sohbet ederek hikayenin bir parçası olma mutluluğunu yaşadı.

“Gurur duydum’’

Serhan Kansu, sohbet ettiği çocukların yorumları karşısında zaman zaman şaşkınlığını gizleyemedi. Kansu “Çok akıllı çocuklar, zekice soruları ve sorulara verdikleri cevaplar bana büyük mutluluk verdi. Böyle çocukların yetiştiğini görmek ülkem adına, bu platforma davet edilmek de kendi adıma bana gurur verdi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Kitabımız kısa zaman sonra raflarda yerini alacak. Küçük büyük herkesin okumasını dilerim.” dedi.

Yaz bitmeden bir roman daha

Kansu yaz mevsimi bitmeden bir kitabının daha yayımlanacağını ve sıradaki kitabını yetişkinler için yazdığını ifade etti. Kitabın adını şimdilik saklı tutan yazar üçüncü kitabı hakkında “İnsanların dünyasını ters yüz eden bir hikaye kaleme aldım. Zaman zaman çok sertleşiyor. Kendini dünyanın merkezinde sanan insanın yerini sorgulatıyor. Alt metninde hayvan hakları olan ve insanı hayvan yerine koyan bir eser. Hikaye hakkında bu kadar ip ucu şimdilik yeterli’’ dedi.

OKU ➤  Serhan Kansu’dan etkileyici bir hikâye

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın