PAYLAŞ
selçuk yöntem

Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster’in sunucusu Selçuk Yöntem, ekranlara veda etti

Selçuk Yöntem, ATV’nin sevilen programı Kim Milyoner Olmak İster’in efsaneleşen sunucusu Kenan Işık’ın beyin kanaması geçirmesinin ardından yarışmayı sunacak isim olarak belirlenmişti.

“BU BENİM SON BÖLÜMÜMDÜ”

Uzun süredir Kenan Işık’ı başarıyla temsil eden Yöntem, dün akşam yayınlanan bölüm ile programa veda etti. Ekibine teşekkür eden Yöntem, “Sevgili seyirciler, sevgili konuklar, ben veda ediyorum. Bu benim son bölümümdü. Bütün ekibe ve ATV’ye çok teşekkür ediyorum. Allaha ısmarladık” ifadelerine yer verdi.

SELÇUK YÖNTEM KİMDİR?

13 Temmuz 1953’te yılında Eyüp, İstanbul’da doğdu.[1] Babası Adapazarılı, annesi Erzurumludur. 1975 ve 1976 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’nden mezun oldu. 1977’de Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Yöntem, 1994’te İrfan Yalçın’ın Aşağıdakiler adlı oyununu, 1995’te Savaş Dinçel’in Gürültülü Patırtılı Bir Hikâye adlı oyununu yönetti. Bu oyunla “Övgüye Değer Yönetmen” ödülünü aldı. 1997-1998 tiyatro sezonunda Haldun Taner’in Ay Işığında Şamata adlı oyununu yönetti. 1986-1987 tiyatro sezonunda Dört Mevsim adlı oyunla “Övgüye Değer Erkek Oyuncu” ödülünü, 1988-1989 tiyatro sezonunda Peynirli Yumurta adlı oyunla “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü, 1990 -1991 tiyatro sezonunda ise Deli Dumrul’daki rolü ile “Ulvi Uraz En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. Sahne oyunlarının yanı sıra TRT İstanbul Radyosu’nun hazırladığı radyo oyunlarında da rol aldı.

OKU ➤  Reyting, Çocuklar Duymasın’da Bir Devri Bitiriyor

Televizyon ve sinema için film çalışmaları yaptı, C Blok adlı filmle “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü alan Yöntem, Deli Yürek adlı dizi ve sinema filmindeki Bozo tiplemesinden sonra, 2003 yılındaki Kurtlar Vadisi adlı dizide de Aslan Akbey karakterini canlandırdı.

2008 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlanan Aşk-ı Memnu dizisinde başrollerdeki karakterlerden biri olan Adnan Ziyagil’i canlandırdı. 400’ü aşkın bölüm sunduğu Büyük Risk adlı bilgi yarışması Star Tv’de başlamış, Show TV’de devam etmiştir. 2013 atv’de yayınlanan Bugünün Saraylısı dizisinde Ata Katipoğlu’nu oynadı.

Kim Milyoner Olmak İster? yarışma programının sunucusu Kenan Işık’ın beyin kanaması geçirmiş olması ve programı sunamayacak olması sebebiyle Kim Milyoner Olmak İster? ‘in 4. sezonun sunucusu olarak kararlaştırılmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın