PAYLAŞ

Rusya Eurovision’u boykot etti. Rusya Eurovision’a katılmayacak. Eurovision Şarkı Yarışmasında Rusya’yı temsil edecek Julia Samoilova’nın, Ukrayna tarafından yarışmadan çıkarılması üzerine, Rusya, Eurovision şarkı yarışmasını bu yıl yayınlamayacağını açıkladı.

Yarışmaya ev sahipliği yapacak olan Ukrayna, Rusya’yı temsil eden Julia Samoilova’nın 2014’de Rusya tarafından ele geçirilen Kırım’da konser vermiş olması sebebiyle yarışmadan çıkarıldığını açıkladı.

 

Rusya, Ukrayna yasağı üzerine gelecek ay gerçekleştirilecek Eurovision şarkı yarışmasını yayınlamayacağını açıkladı.

Avrupa Yayın Birliği (EBU), Rusya ve Ukrayna’ya 2 öneride bulundu.

Buna göre, Julia Samoilova’nın performansı Rusya’dan bir uydu aracılığıyla yayınlanacak ya da Ukrayna’ya başka bir yarışmacı gönderilecek.

Ancak bu iki önerinin de Rusya tarafından reddedildiği belirtildi.

EBU, Rusya’nın bu kararının yarışmadaki rekabeti ortadan kaldıracağını belirtirken, “43 ülkenin hepsinin yarışmada bulunmasını isterdik ve bunu sağlamak için elimizden gelen her şeyi yaptık” açıklamalarında bulundu.

Yuliya Olegovna Samoylova kimdir?

Yuliya Olegovna Samoylova (Rusça: Юлия Олеговна Самойлова, d. 7 Nisan 1989), Rus şarkıcı. 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı “Flame Is Burning” adlı şarkıyla temsil edecekti.

X Factor’un Rus versiyonu Faktor A’nın sezon ikincisi oldu.

Çocukken bacakları işlevini yitirmeye başladı ve şimdi tekerlekli sandalye kullanıyor.

Ayrıca 2014 Kış Olimpiyatlarının açılış töreninde yer aldı.

Yuliya Olegovna Samoylova kimdir? Yuliya Olegovna Samoylova (Rusça: Юлия Олеговна Самойлова, d. 7 Nisan 1989), Rus şarkıcı. 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı “Flame Is Burning” adlı şarkıyla temsil edecekti. X Factor’un Rus versiyonu Faktor A’nın sezon ikincisi oldu. Çocukken bacakları işlevini yitirmeye başladı ve şimdi tekerlekli sandalye kullanıyor. Ayrıca 2014 Kış Olimpiyatlarının açılış töreninde yer aldı. Rusya Eurovision’u boykot etti.
OKU ➤  Sürpriz Nikah! Amerika’da Evlendiler

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın