PAYLAŞ

Serhat Osman Karagöz ve Pucca’nın oğlu dünyaya geldi.

Karagöz, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı duygusal paylaşım ile oğluyla birlikte olan bir fotoğrafını şu sözlerle paylaştı:

“Hoşgeldin oğlum. Hiç zorlamadın anneni.çok teşekkür ederim sana. Doğmadan önce hiç anlamıyordum nasıl bir his olduğunu babalığın.Hoş geldin dünyaya. Dünyama.senden çok şey öğrenicem gram şüphem yok. Annen kadar zeki olursun umarım. Teşekkür ederim güzel karım bana bu hediye için”

PUCCA KİMDİR?

Pucca kimdir, Twitter fenomeni, İnternette yazı yazarak şöhreti yakalamış nadir kişilerden biridir.

İnternette Pucca olarak tanınan kişinin gerçekte adı Selen Işık‘dır. İzmirli, Üniversiteyi Ankara‘da okudu. Annesi ile babası kendisi küçükken boşanmışlar, 6-8 yaşına kadar annesiyle kaldıktan sonra üvey baba tacizi yüzünden kız kardeşiyle ile babasının yanına geçmişler. Üniversitede okurken küçük bir radyoda çalışmaya başlamış.

“Radyoda ‘sesli günlük’ tutuyordum. Başıma ne gelirse anlatıyordum, aldığım çizmeden, ev sahibimin zorbalıklarına, sevgilimden, ojelerime kadar. Sonra bir televizyon kanalına girdim, montaj falan derken her şeyin içinde buldum kendimi”. Diy nasıl başladığını söylüyor.

Twitter fenomeni Pucca, Eski sevgilisini rezil etmek için açtığı blogu ve Twitter hesabı ciddi bir takipçi sayısına ulaşıp olay olunca, kısa sürede ‘Küçük Aptalın Büyük Dünyası’ ve “ Ve Geri Kalan Her Şey” kitaplarıyla da en çok satanlar listesine girdi.

Şu an sosyal paylaşım ağlarında 200 bin takipçisi olan Pucca’nın blogu ise Türkiye’de en fazla takipçisi olan kişisel blog.

OKU ➤  İşte Gizem Karaca ve Kemal Ekmekçi'nin Düğün Davetiyesi

Pucca aslında; Kör, sağır, küçük bir kız ve sevgilisinin peşinden sürekli onu öpmek için koşan, Koreli bir çizgi film kahramanıymış. Bir arkadaşı Selen Işık’a Pucca’nın oyuncağını hediye ettiğinden aşina adına ama asıl Pucca adını kullanmasının nedeni kendi ismiymiş. Twitter’da İngilizce karakterlerle asıl ismi Selen Işık’ı yazdığında ortaya çıkan tablo hiç te iyi değil. Bu yüzden Pucca adını kullanıyor.2014 yılında Pucca’nın kitabından senaryolaştırılan “Hadi İnşallah” adlı sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Cezmi Baskın, Sinasi Yurtsever başrollerde oynadılar.

Pucca adıyla tanınan 28 yaşındaki yazar Selen Pınar Işık, 27 yaşındaki oyuncu Osman Karagöz ile 16 Eylül 2015 tarihinde evlendi.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın