PAYLAŞ

Polemik! Türkan Şoray’dan şarkıcı olur mu?

Türkan Şoray’dan şarkıcı olur mu? Türkan Şoray’ın, “Müzikal yapabilirim” açıklaması yeni bir polemik konusu oldu. “Sinema oyuncusu olmasaydım yüzde yüz ses sanatçısı olurdum” diyen Türkan Şoray, müzikal teklifi aldığını söyledi.

Sinemanın ‘güzel gözlü sultanı’ Türkan Şoray, “Ben insanın içinin güzelliğinin yüzüne vurduğuna inanırım. Benim içim güzeldir, o yüzden herhalde güzel görünüyorum insanlara” dedi.

Hürriyet’e verdiği röportajda Şoray, “Özel hayatımda değil; filmlerde, sinemada yaşadım ben ölümsüz, gerçek aşkı. Filmlerdeki aşklar daha gerçek aşklardı. Çünkü gerçek hayattaki aşklar, hele şimdiki zamanda, bir saman alevi gibi. Eskiden aşklar daha bir yanardağ gibiydi. Bir an patlıyor, sonra tekrar doluyor, bir daha ne zaman patlayacağı belli değil. Şimdiki gibi bir-iki mesajla değil” dedi.

Şoray, 15 yaşında sinemaya yeni giren Türkan’a geri dönebilse, “Kendine güven. Korkma, başaracaksın” demek istediğini belirtti.

“Sinema döneminin tanığıdır. Kendimize ne yaptıysak, sinemada onu görüyoruz” diyen Şoray, “Ben her zaman ülkemde güzel günler göreceğimize inanırım” dedi.

“Sinema oyuncusu olmasaydım yüzde yüz ses sanatçısı olurdum. Ve eminim ki onun da en iyisi olurdum” diyen Şoray, bir müzikal teklifi aldığını ve bir sürpriz yapabileceğini söyledi.

Türkan Şoray kimdir?

Türkan Şoray (d. 28 Haziran 1945, İstanbul), Türk oyuncu, senarist ve yönetmen. Türk sinemasında “Sultan” lakabıyla anılmaktadır. 1960’larda sinema ile tanışmış, ilk sinema ödülü 1964 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Acı Hayat filmiyle en başarılı kadın oyuncu ödülünü[2] almıştır. Toplamda 222 filmde rol alan Türkan Şoray, bu sayıyla dünyanın ‘en çok film çeviren’ kadın oyuncusudur. Şoray, 12 Mart 2010 tarihinde UNICEF Türkiye iyi niyet elçisi seçilmiş, “Sevgiyle yapılamayacak bir şey yoktur diye düşünüyorum. Gücü sevgiyle birleştirirsek, birçok sorunun üstesinden gelebiliriz” demiştir. Ayrıca Şoray’ın kendi adını taşıyan bir ilkokulu da vardır.

OKU ➤  Sezen Aksu ve Kenan Doğulu'nun yalı kavgası!

Sinema oyuncuları Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik’le birlikte, Türk sinemasının bir dönemine damgasını vurmuş[ dört önemli kadın oyuncudan biri kabul edilir. Bu dörtlü içerisinde, yönetmenlik yapan tek sinema oyuncusu olan Şoray, başrolünde kendisine eşlik eden Kadir İnanır ile oynadığı 1972 yapımlı Dönüş , 1976 yapımlı Bodrum Hakimi, 1973 yapımlı Azap, 2015 yapımı Uzaklarda Arama’nın tek başına; 1981 yapımlı Yılanı Öldürseler filminin ise Şerif Gören ile birlikte yönetmenliğini yapmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın