PAYLAŞ
DAVADA BERAAT EDEN ERZURUMLU İŞ ADAMI MEHMET FATİH TAŞÇI, FİLİZ TAÇBAŞ'IN İMZALADIĞI KAĞIDI GÖSTERDİ. (DOĞA ALCA - SELÇUK KAYA/ERZURUM-İHA)

Oyuncu Filiz Taçbaş davasının taraflarından Mehmet Fatih Taşçı, mahkeme sonrası ilk kez kamera karşısına çıktı.

Filiz Taçbaş’ın şov yaptığını nitelendiren Taşçı, “Mahkeme çıkışında Filiz hanımın baygınlık geçirmesi daha sonrasında adliye önünde bütün basının çağrılmış olması gösteriyordu ki; bir şovun hazırlığıydı” dedi.

Taşçı’nın Avukatı Ufuk Dikbaş ise, karar sonrası yaşananları reklam amaçlı olduğunu savundu. Dikbaş, “Filiz hanım belki milyonlarca liraya yapamayacağı reklamı bu dava sonunda yapmıştır” sözlerini kullandı.İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve dün sonuçlanan davanın taraflarından Mehmet Fatih Taşçı, Avukatı Ufuk Dikbaş ile birlikte olay ve davaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Şov yaptılar”

Suçsuzluğunun kanıtlandığını ifade eden Erzurumlu İş adamı Mehmet Fatih Taşçı, mahkeme sonrası Filiz Taçbaş’ın baygınlık geçirmesinin şov olduğunu belirtti. Taşçı, amacın kendilerini küçük düşürmek olduğunu ifade ederek, “Mahkeme çıkışında Filiz hanımın baygınlık geçirmesi daha sonrasında adliye önünde bütün basının çağrılmış olmasının hepsi gösteriyordu ki bir şovun hazırlığıydı. Bu şovu da güzel yaptılar. Böyle bir şeyle bizi orada küçük düşürmek üzerimize farklı iftiralar atarak bizi biraz daha rencide etmek ve halkın gözünün önünde bizi suçlu göstermekti. Ama görünen o ki görüntülerdeki konuşmalara bakarsanız Avukat Meltem Banko Filiz Taçbaş’ın kulağına eğilerek, ‘İlaçlarını söyle, sana baktığını gülümsediğini söyle’ gibi kelimeler kullanarak yönlendirmiştir. Mahkeme hakkımızda beraat kararı verdi. Bunda yadırganacak bir şey yoktu. Zaten biz başından beri suçsuz olduğumuzu biliyorduk. Konuda bahse geçen yüklü miktardaki paranın meblağsı 22 bin 500 liraydı” dedi.

OKU ➤  Deniz Seki gözyaşları içinde duygularını anlattı
Filiz Taçbaş
Filiz Taçbaş

“İcra takibi başlattıktan sonra suç duyurusunda bulundu”

Bahse konu olayı anlatan Mehmet Fatih Taşçı, şunları söyledi: “Olay 2013 yılının Şubat ayında meydana geldi. Emre Soylu, Meltem Banko’nun sevgilisiydi. Emre Soylu’da ayrıca benim iş ortağımdı. Meltem Banko, Filiz Taçbaş’ın internet üzerindeki cinsel içerikli fotoğrafları ve yazışmalarını kaldırması için Emre Soylu’dan yardım talep etmişti. Emre Soylu’da arkadaşımız olan Mustafa Kobazoğlu’nu yanına çağırarak böyle bir işin olduğunu söylemiş ve kendisinin bunu yapıp yapamayacağını sormuş. Mustafa işi kabul etmiştir. Daha sonra işe başlanıyor yapılıyor ve bu arada da Mustafa’nın maddi durumu iyi olmadığı için benden de para istedi.

“Milyonlarca liraya yapamayacağı reklamı bu davada yaptı”

Filiz Taçbaş’ın davayla reklam yaptığına değinen Ufuk Dikbaş, “Müşteki ve vekili tarafından müvekkilimiz sanki beraat etmemiş de kendileri bu davayı kazanmışlar gibi hareket etmişlerdir. Bize göre asıl amaç burada 22 bin 500 liralık meblağı ödemek değildir. Filiz hanım belki milyonlarca liraya yapamayacağı reklamı bu dava sonunda yapmıştır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ama bizce reklamın iyisi de olur kötüsü de. Gerçi bu girişimleri nedeniyle biz kendileri hakkında maddi ve manevi tazminat talebinde bulunacağız. Bu dosyadan sonra bugüne kadar hiç dillendirmediği, beni taciz etti, şiddet uyguladı gibi isnatlarda bulunmuştur. Bu isnatlarla yine kanımızca toplumsal destek sağlanmak amacı güdülmüştür” dedi.

Olay, Oyuncu Filiz Taçbaş gençlik yıllarında çektirdiği özel fotoğraflarını internetten kaldırmak için belirli bir ücret karşılığında anlaştığı bilgisayar uzmanının kendisine zorla senet imzalattırdığı iddiasıyla şikayetçi olduğu ve önceki gün sonuçlanan davayı kaybeden Arka Sokaklar dizisinin ünlü oyuncusu Filiz Taçbaş, mahkemenin sanıklara beraat vermesinin ardından adliyede sinir krizi geçirerek adliye koridorlarında baygınlık geçirmişti.

OKU ➤  Ünlüler minibüsle15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitti

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın