PAYLAŞ

Oscar’a da yaptı esprisini!

Oyuncu Gupse Özay bu yılki Oscar töreni öncesi heyecanını esprili bir dille sosyal medyadan paylaştı.

Bu yıl Oscar ödülleri 89’uncu kez sahiplerini buldu

Son olarak hem senaryosunu yazdığı hem rol aldığı Görümce filmiyle izleyici karşısına çıkan Gupse Özay’da Ödül törenini heyecanla bekleyenler arasındaydı.

Çektiği selfie’yi paylaşan Instagram sayfasından paylaşan 32 yaşındaki Özay altına da, “Oscar için hazırlanmaya gidiyorum canlarıııımm!!! (eve gidip soğan doğradı)” notunu düştü.

Gupse Özay kimdir?

(d. 30 Temmuz 1984, İzmir) Türk oyuncu ve senarist.

Gupse Özay, Çerkes kökenli bir aileden İzmir’de dünyaya geldi. Çerkesçe olan adı “canımın içi” anlamına gelmektedir. Gupse Özay Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde okumuştur. Üniversite yıllarında dostlarıyla çektikleri Yaman Yaşamışım adlı belgesel ile ödül almıştır.TRT’den, yapım şirketlerine; magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerine yarayacak her alanı denemiştir. Ve daha sonrasında 4 yıl reklam yazarlığı yapmış ve ardından işinden ayrılarak dizi sektörüne geçmiştir.

Birkaç dizi denemesinden sonra,arkadaşlarıyla Psikolog skeçlerini gerçekleştirmiş; bu sayede de Yalan Dünya dizisinde rol kapmıştır. Ve yalan dünya dizisinin Nurhayat’ı olarak ekranlardaki yerini aldı. Bir araba firmasının da reklamında rol almıştır.

Gupse Özay 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu kendi yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha’da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı. 8 Nisan 2016 tarihinde vizyona giren Küçük Esnaf filminde Burcu karakteriyle başrol oynadı. 2 Aralık 2016’da vizyona giren ve senaryosunu kendi yazdığı Görümce filminin aynı zamanda ana karakterleri arasında yer aldı.

OKU ➤  Avşar'ın ilk konuğu kankası!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın