PAYLAŞ

Trump’ın göçmen yasağını protesto amacıyla Oscar partisi iptal edildi

Angelina Jolie, Harrison Ford gibi ünlü yıldızların bağlı olduğu büyük oyunculuk ajansı United Talent Agency, Trump’ın göçmen yasağı politikalarını protesto etme amacıyla ev sahipliği yaptığı Oscar partisini iptal etti.

Dünya çapında oyunculuk ajansı United Talent Agency (UTA), ABD Başkanı Donald Trump’ın göçmen yasağını protesto etme amacıyla Oscar partisini iptal ettiğini açıkladı.

UTA, Oscar partisi düzenlemek yerine göçmenleri destekleyen American Civil Liberties Union ve International Rescue Committee’ye 250 bin dolarlık bağış yapacağını duyurdu.

UTA’nın protestosunun, “Toplumda ABD’deki göçmen karşıtı tutuma karşı artan kaygıyı gösterme” amacı taşıdığı bildirildi.

Oscar plan değişikliği, Trump’ın geçen ay mültecileri engelleme ve özellikle de Müslüman ülkelere vize yasağı uygulamalarının ardından geldi.

Angelina Jolie, Harrison Ford, Judd Apatow, Amy Schumer ve bu yıl Oscar adayı olan İranlı yönetmen Asghar Farhadi gibi pek çok ünlü yıldızı bünyesinde barındıran ajans, geçen yıl Oscar adayları ve endüstrinin profesyonelleri için yapılan Oscar öncesi partinin ev sahipliğini üstlenmişti.

Ancak Trump’ın siyasi kararları sonrası, ödüle aday olan Asghar Farhadi’nin ülkesine getirilen vize yasağı nedeniyle katılmayacağı törende UTA’nın da farklı bir şey yapmaya karar verdiği öğrenildi.

Ünlüler de Trump’ın göçmen yasağına tepkilerini ortaya koymuş, özellikle Meryl Streep’in Altın Küre Ödül Töreni’ndeki Trump’ı eleştiren konuşması büyük yankı uyandırmıştı.

OKU ➤  Sosyetik güzel gerçek aşkı buldu!

Amerikan Futbolu Ligi final maçı Super Bowl’da sahne alan Lady Gaga’nın da Trump’a gönderme yaptığı sahne performansının ardından 26 Şubat’ta gerçekleşecek 89. Oscar Ödül Töreni’nde de oyuncuların politik göndermeler yapması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın