PAYLAŞ

Acıbadem Hastanesi’nde tedavi altına alınan ünlü şarkıcı Murat Boz’un annesi Nedret Boz, geceyi yoğun bakım ünitesinde geçirdi.

Bugün taburcu edilen anne Nedret Boz’u çocukları ve eşi yalnız bırakmadı.

Nedret Boz’un sosyal medyada oğlu Murat Boz hakkında yapılan ağır eleştiriler nedeniyle rahatsızlandığı iddia edildi.

Hayranları instagram’da 6.3 milyon takipçisi bulunan Murat Boz’dan, annesinin sağlık durumu hakkında bilgi bekliyor.

MURAT BOZ KİMDİR?

Murat Boz 7 Mart 1980 doğumlu, Türk şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Karadeniz Ereğli, Zonguldak’ta tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. 1999’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazandı, bu okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere birçok şarkıcıya vokalistlik yaptı.

Boz, solo kariyerine 2006 yılında çıkardığı “Aşkı Bulamam Ben” single’ı ile adım attı. Bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Maximum’u satışa sundu ve çıkışını öven pek çok ödül kazandı. Ardından Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) albümleriyle kariyerini sürdürdü. Bu albümlerde yer alan “Maximum”, “Uçurum”, “Para Yok”, “Özledim”, “Sallana Sallana” ve “Adını Bilen Yazsın” şarkıları Türkiye Resmî Listesi’nde ilk beş başarısı gösterirken “Geri Dönüş Olsa”, “Kalamam Arkadaş” ve “Janti” ise zirveye yerleşti. Şarkıcı, müzikal kariyerinin yanı sıra 2014’ten itibaren oyunculuk kariyerine odaklanarak Hadi İnşallah (2014), Kardeşim Benim (2016) ve Dönerse Senindir (2016) filmlerinde başrol oynadı.

OKU ➤  Çağla Şıkel'in fotoğrafı olay oldu

Piyano, keman, davul ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların reklam yüzüdür ve bu firmaların reklam filminde rol almıştır. O Ses Türkiye programının dört jüri üyesinden biridir ve ilk sezonun kazanan jüri üyesidir. Ödülleri arasında dört Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral Müzik Ödülü bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın