PAYLAŞ

Yeni şarkısı “Uslu Dururum” ile Alişan, Yasemin Şefik’in Best Fm’de ki programına konuk oldu.

Kahkaha dolu programda Alişan’ın ilginç açıklamaları çok konuşulacak. Alişan, altı ay önce Cumburbaşkanı Erdoğan’a “6 ay içinde evleneceğim” sözü verdi. Canlı yayında Yasemin Şefik’in “E, ne oldu bulabildin mi aile kuracak birini” sorusu üzerine; “40’lı yaşlarda hemen güvenemiyorsun. Bi de fazla detaycı olduk. Bana en çok yüklenen şey evlilik. İlk çıktığım günden beri…Sanki piyasada benden başka bekar sanatçı yokmuş gibi. Öyle bir yüklediler ki ben o yükü taşıyamadım hala bekarım bak! Çocuk da istiyorum.” dedi.

REYTİNG FALINA BAKARIM!

Dizi ve televizyon programıylada göz önünde olan Alişan, Kadın kuşağında tek erkek olarak; “Televizyonu seviyorum. Aynalı Tahir dönemindenilki reytinglere bakmayı öğrendim. Senin gözüne bir bakarım senin AB’mi Total’in mi yüksek anlarım. yapmadılar. Reyting falına bakarım.”

KENDİMİ KOMEDİDE BULDUM!

Yasemin Şefik’in “Arabeskçi abilerin gibi jön olma derdin olmadı mı hiç?” sorusu üzerine; “Arabesk, fantazi müziği yapan benim gibi abilerim onlar asla gülmezler, devamlı üç numaralı bakış, o karizmadan asla ödün vermezler…ben cennet mahallesinde arapbacı bile oldum. Kendimi komedide buldum. O yüzden şimdi kendimi aşk filmlerinde düşünemiyorum.” dedi.

ALİ ŞAN KİMDİR?

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin Şişhane semtinde dünyaya geldi. Aslen Bingöllüdür. Sırasıyla Kuvay-ı Milliye ilkokulunu, Özel Şişli Koleji ortaokulunu, Özel Evrim Lisesini bitirdi. Çok istemesine rağmen Latin Dansları Okulu imtihanlarını 1 puanla kaybedip pilot olamadı ve İ.T.Ü Konservatuvar bölümünü kazandı. Müzik hayatının yoğunluğundan 3. Sınıfın sonunda devamsızlık yüzünden okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan Burak’tı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses’in “Sabuha”, İzzet Altınmeşe’nin “Maden Dağı” adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan’a türkü söyletirlerdi.Bu, liseyi bitirene dek sürdü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor.

OKU ➤  RTÜK, Ufak Tefek Cinayetler Dizisini Kaldırabilir
ALİ ŞAN’IN KARİYERİ

İlk albümü ‘Derdo – Elazığ’ın Güzelleri’ albümünü 1991 yılında çıkartmıştır. İkinci albümü ‘Delimisin Ne’ albümünü 1994 yılında çıkartmıştır. Aşık Oldum’u 18 Nisan 1996 tarihinde Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik’in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortağı Mahsun Kırmızıgül’ün de desteğiyle ikinci albümü ‘Sana Bir şey Olmasın’ı 25 Ekim 1997’de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası “Kralı Gelse” adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. 1998 yılında Aynalı Tahir adlı diziyle Televizyon dünyasında yepyeni bir döneme imzasını attı. Üçüncü albümü ‘Var Ya’yı 13 Şubat 1999’da Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Bu albümle müzik piyasasındaki yerini perçinledi. 2000’de Kurt Kapanı dizisiyle yine adından çok söz ettirdi.

Tekrardan 7 Kasım 2011’de Melekler İmza Topluyor adlı single albümünü çıkartmıştır. Melekler İmza Topluyor adlı şarkısını da Demet Akalın ile düet yapmıştır. Aynı yıl içerisinde (Fox TV)’de tekrar Çağla Şikel Altuğ ile Tabu adında yarışma programını sunmuştur. 2012 yılının başlarında Ayşe Özyılmazel ile birlikte Ayşe&Alişan adında sabah programını sunmuştur ve İbret-i Ailem adlı dizide 1 bölüm konuk oyuncu olarak oynamıştır. Mayıs ayında Ece Erken’in doğum gününe giderken Etiler’de trafik kazası geçirmiş ve boynunu hafif zedelemiştir.

Ayşe Özyılmazel’in yaz sezonunda ayrılmasından itibaren ismi Alişan&Sevcan olarak değişen programı türkücü Sevcan Orhan ile sunmuştur ve 2013’ün ilk aylarında program ekranlara veda etmiştir. 9 Nisan 2013’te, 2 yıllık aradan sonra Poll-Production etiketiyle ‘Seni Biraz Fazla Sevdim’ albümünü çıkarmıştır. 2013 sonbahar döneminde bir dönem küs kalıp sonra barıştığı Çağla Şikel Altuğ ile ‘Her Şey Dahil’ adında sabah programını sunmaya başlamıştır. 2014 yılının ortalarından beri sanatçı Emrah ile albüm çalışmaları yaptıktan sonra 20 Kasım 2014 tarihinde ‘İhtiyacı Var’ adlı albümünü yine Poll-Production etiketiyle çıkartmıştır. 2 yıl aradan sonra 2005 yılında çalıştığı Avrupa Müzik ile yeniden anlaşan şarkıcı, 3 Haziran 2016 tarihinde “Ölümsüz Aşklar” adında yeni bir single çıkarmıştır. Şarkının klibinde Çağla Şikel eşlik etmiştir. 2016 yılından beri 360TV’de Çağla Şıkel ile birlikte Herşey Dahil programını sunmaktadır.

OKU ➤  İçerde'de Kebapçı Celal'den Sarp ve Mert'e büyük oyun!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın