PAYLAŞ

Nuri Sesigüzel’in sağlığı nasıl?

Geçtiğimiz yıl 3 kez bel fıtığı ameliyatı olan Türk Halk müziği sanatçısı ve oyuncu Nuri Sesigüzel sağlığına kavuşamadı. 73 yaşındaki sanatçının, yürüyemediği ve hareket etme zorluğu çektiği belirtildi.

Ses sanatçısı Onur Akay, sosyal medya hesabı üzerinden 73 yaşındaki Nuri Sesigüzel’in hastanede çekilmiş bir fotoğrafını yayımladı.

“ACI İÇİNDE”

Onur Akay, İnstagram’da paylaştığı kareye, “Nuri Sesigüzel’in maalesef sağlık durumu iyi değil ve acı içinde. Geçen sene kısa aralıklarla üç kez bel fıtığı ameliyatı olan değerli sanatçımız iyileşemedi. Evinde yataktan dahi zor kalkabilen Sesigüzel, yürüyemiyor ve hareket etme zorluğu çekiyor. Doktorunun önerisi ile yeni tetkikler geçirecek olan sanatçımıza, acil şifalar diliyorum” notunu yazdı.

Nuri Sesigüzel kimdir?

Nuri Sesigüzel, 1943 – Karaotlak, Halfeti, Şanlıurfa doğumlu. Gerçek adı Nuri Kaçtaş, Ses sanatçısı, sinema oyuncusu. 13 yaşında çok sevdiği Halk müziğine gönül verdi. 14 yaşında saz çalmaya başladı. 1961’de İstanbul Radyosunun açmış olduğu sınavları kazandı ve Radyo sanatçısı olarak profesyonel sanat hayatına başladı. Plak şirketlerinin ilgisini çekince, 300’ü aşkın plak doldurdu. 1963’te sinemaya başladı.

OKU ➤  Kurtlar Vadisi oyuncusundan kötü haber

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın