PAYLAŞ

Nuh Albayrak’ın Ertuğrul Özkök’e vereceği cevap merakla bekleniyor

Nuh Albayrak’ın Ertuğrul Özkök’e vereceği cevap merakla bekleniyor. Medyadaki atışmalar, çatışmalar, bir türlü durulmuyor. Bugün de Türk medyasında bir polemik yaşanıyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’ın “Hayır sonucu, parlamenter sistem değil, kaos getirir” ifadesine tepki gösterdi.

“Ben yıllar önce Meclis’te alınan bir karar için ‘411 El Kaosa Kalktı’ dediğim için bir kurşuna dizmediğiniz kaldı beni. Ne faşistliğimi bıraktınız, ne darbeciliğimi” diyen Ertuğrul Özkök, “Milletin vekilinin aldığı karara ‘Kaos’ deyince milletin iradesine hakaret, milletin bizzat kendisinin verdiği oya ‘Kaos’ demek demokratlık; oldu mu şimdi bu?” diye yazdı.

Nuh Albayrak, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında ‘hayır’ çıkması durumunda, cumhurbaşkanının tüm yetkilerinin budanması gerektiğini savunmuş; “Birinin; cumhurbaşkanını seçme yetkisinin tekrar parlamentoya verilmesi gerektiğini halka anlatması gerekir” demişti.

Nuh Albayrak, “Bu da yeterli değildir. Cumhurbaşkanının bütün yetkileri budanarak parlamenter sisteme uygun hale getirilmelidir” ifadesini kullanmıştı.

Şimdi Nuh Albayrak’ın Ertuğrul Özkök’e vereceği cevap merakla bekleniyor.

Yarını bekleyeceğiz…

Evet…

Nuh Albayrak’ın Ertuğrul Özkök’e vereceği cevap merakla bekleniyor

OKU ➤  Tiyatrocu Orhan Yücel, intihar etti!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın