PAYLAŞ

Nilüfer ikinci klibi için çalışmalara başladı. ‘Yeniden Yeni Yine’ albümünden ‘Yalnızlığa Hüküm Giydim’ şarkısına çekeceğini açıkladı.

Nilüfer, söz ve müziği Şehrazat’a, düzenlemesi Volga Tamöz’e ait ‘Yalnızlığa Hüküm Giydim’ şarkısına klip çekmesi için hayranlarından gelen istekleri kıramadı.

Nilüfer ikinci klibi için çalışıyor

Klibin yönetmenliğini ünlü şarkıcının yıllardır fotoğraflarını çeken ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül yaptı. Kendi fotoğraf stüdyosunda çektiği klip, Ağgül için bir ilk özelliği taşıyor. Nilüfer’in teklifiyle çok mutlu olduğunu belirten ünlü fotoğrafçı, “Nilüfer yıllardır beraber çalıştığım ve hem sesini hem kendisini çok sevdiğim biri. Klibini çekmemi teklif ettiğinde gurur duydum. Şarkı da sevdiğim bir şarkı. Umarım hayal kırıklığına uğratmam” diyerek heyecanını dile getirdi.

Çekimleri bir gün süren klipte romantik bir aşk hikayesini canlandıran genç oyuncular Gün Akıncı ve Şeyma Peçe rol aldı.

Nilüfer'den ikinci klip
Nilüfer’den ikinci klip

Nilüfer kimdir?

Nilüfer Yumlu, ya da bilinen adıyla Nilüfer 31 Mayıs 1955; İstanbul doğumlu, Türk şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı. 1972 yılındaki ilk 45liğinin ardından, 1973’te “Dünya Dönüyor” ile asıl çıkışını yakaladı. “Dünya Dönüyor”un yanı sıra, 70’ler boyunca yayınladığı “Göreceksin Kendini”, “Başıma Gelenler”, “Boşver”, “Kim Arar Seni” gibi şarkılar Türkçe Hafif Müzik klasikleri arasına girdi. 1978’de Eurovision’a katılmasının ardından 80’lerin başında müzikte etkisini hissettiren arabesk akımına kapıldı. Nilüfer ’84 albümünde “Kar Taneleri” şarkısını söylediği ve 90’ların sonuna kadar birlikte çalıştığı Kayahan müzik kariyerinde önemli bir yer tutmuştur. Nilüfer, 80’ler ve 90’ların ilk yarısına kadar büyük satış yakalayan pek çok albümün ardından, zirvesini Nilüfer’le albümüyle yaşadı. Pek çok müzisyen ile çalıştığı bu albüm, “Mavilim”, “Çok Uzaklarda”, “Namussuz Akşamlar” gibi hitlerin de etkisiyle, 750 binin üzerinde satarak[1] yılın en çok satan albümlerinden biri oldu.[2] Bir sonraki albümüyle 1970’li yıllardaki unutulmaz hitlerini yeni düzenlemeleriyle yeni nesile taşıyan Nilüfer, 2000lerdeki birkaç albümün ardından 2011’de yeni nesil rock müzik grup ve şarkıcılarıyla birlikte seslendirdiği 12 Düet albümü oldukça iyi tepkiler topladı. Bunun ardından bir devam albümü daha olan 13 Düet albümü geldi. Şarkıcı 2015 yılında DMC etiketiyle yayınlanan “Kendi Cennetim” albümünü piyasaya sürdü.

OKU ➤  Çağla Şıkel'ın bacakları neden inceldi? Fotoğrafı olay oldu!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın