PAYLAŞ

Mozart’ın ilk büyük operası Idomeneo İstanbul’da. Müzik dehası Mozart’ın savaş sonrası Girit Adası’nda geçen bir aşk hikâyesi etrafında kurguladığı ünlü eseri ‘Idomeneo’ İstanbullu opera severler ile buluşuyor.

Mozart’ın ilk büyük operası Idomeneo İstanbul’da. New York Metropolitan Opera tarafından sahneye konan eser, canlı yayın gösterimiyle 25 Mart Cumartesi günü 19.55’te Akmerkez CinemaPink salonlarında izleyici karşısına çıkacak.

Mozart’ın ilk büyük operası Idomeneo İstanbul’da. Sanatçının büyük bir tutku ve çalışmayla ortaya çıkarttığı opera, lirik eserlerde şimdiye kadar görülmeyen dramatik bir güce dayanıyor.

Mozart’ın ilk büyük operası Idomeneo İstanbul’da

Dünyanın en ünlü sanatçılarını sahnesinde ağırlayan Met Opera, 25 Mart Cumartesi günü ‘Idomeneo’yu seyirciyle buluşturuyor.

Wolfgang Amadeus Mozart’ın Münih Sarayı’nda sahnelenmek üzere aldığı sipariş ile bestelediği üç perdelik ünlü eser Türkiye saati ile 19.55’te Akmerkez CinemaPink’te canlı olarak yayınlanacak.

İlk kez 1781 yılında sergilenen opera Girit Adası’nda geçiyor.

Truva Savaşı sonrası mağlup olan Truva Kralı Priam’ın kızı Ilia ile birlikte köle olarak Girit’e getirilişini ve burada kral olan Idemenou’nun oğlu Idamente ile Ilia’nın aşkını konu alan eser, Mozart’ın olgunluk eseri olarak niteleniyor.

Sanatçının büyük bir tutku ve çalışmayla ortaya çıkarttığı opera, lirik eserlerde şimdiye kadar görülmeyen dramatik bir güce dayanıyor.

Libertosunu Abbate Giambattista Varesco’nun yazdığı eserde Ilia’ya Nadinne Sierra, Idamente’ye ise Alice Coote ses veriyor.

Libertosunu Abbate Giambattista Varesco’nun yazdığı eserde Ilia’ya Nadinne Sierra, Idamente’ye ise Alice Coote ses veriyor.

 

OKU ➤  Bir 'Koltuk'ta kaç karpuz?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın