PAYLAŞ

Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için geliştirilen ‘Minik Sporcular Projesi’, yeni dönemde 15 ilde uygulanarak Türkiye genelinde 400’e yakın çocuğa ulaşacak.

P&G Türkiye, Migros ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen proje doğrultusunda, yeni dönem faaliyetlerinin tanıtımı Babylon Bomonti’de gerçekleştirildi.

"Minik Sporcular Projesi" Türkiye'ye yayıldı
“Minik Sporcular Projesi” Türkiye’ye yayıldı

ÜNLÜ İSİMLER DESTEK VERDİ

Dünyanın 34 ülkesinde yürütülen ve Türkiye’de ilk defa hayata geçen proje, özel eğitime gereksinim duyan 2-7 yaş arası çocukların temel motor ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine katkı sunmayı hedefliyor. Ünlü isimler Özge Borak, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daymaz, Babylon Bomonti Ada’da düzenlenen dostluk maçında minik özel sporculara destek için bir araya geldi. Ünlü isimler, özel sporcularla birlikte bir basketbol maçı da yaptı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı da Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak 33 yıldır engelleri kaldırmak, özel çocukları sosyal hayatın içine çekebilmek ve yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Sabancı, şu ifadeleri kullandı:
“2016 yılında dokunduğumuz, hayatında bir fark yarattığımız kişi sayısı 18 bine ulaştı. Aslında biz daha büyük bir aileyiz. 177 ülkede 225 kuruluşla faaliyet gösteren, 4,5 milyon kişiye ulaşan Special Olympics’in bir parçasıyız. P&G Türkiye ve Migros’un iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Minik Sporcular Projesi ile şimdi etki alanımız daha da genişliyor.
Projemiz, Doğu Anadolu’yu da saran 15 ile yayılıyor. Minik Sporcular Projesi ile artık 2 yaşından itibaren özel çocuklarımızı aramıza alıyor, önemli beceriler geliştirmeleri ve sosyalleşmeleri için önemli katkı sunuyoruz. ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte’ diyerek onlar için yaşamı daha da güzelleştiriyoruz.”

OKU ➤  ‘İçimdeki Fırtına’ bu akşam Star'da başlıyor (fragman izle)

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın