PAYLAŞ

Merve Erdoğan yeni bir diziye imza attı… Aşk ve Mavi dizisinden geçtiğimiz hafta ayrılan Merve Erdoğan’ın, bir dizi projesi ile imzaladığını menajeri Temmuz Karikutal instagram hesabından duyurmuştu.

Güzel oyuncunun yeni dizisi belli oldu. Merve Erdoğan, atv ekranlarında yayınlanacak olan Erler Film’in yapımcısı olduğu ‘İkisini de Sevdim’ dizisinde rol alacak. Kendi instagram hesabından sözleşme imzalarken çektirdiği fotoğrafı paylaşan Erdoğan, heyecanını ‘hepimiz için güzel bir başlangıç olsun inşallah‘ sözleriyle duyurdu.
Güzel oyuncu, dizinin 3. bölümünde ‘İkisini de Sevdim’in oyuncu kadrosuna dahil olacak.

Merve Erdoğan kimdir?

Küçük yaşta oyunculuğa başlayan Türkiye’nin genç oyuncuları arasında yer almakta olan Merve Erdoğan, 22 Haziran 1991 tarihinde Niğde ilinde dünyaya gözlerini açmıştır.
Niğde doğumlu olan Merve Erdoğan, günümüz yılına (2015) göre 24 yaşındadır.

Lise eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini ise Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü bitirerek tamamlamıştır.

Oyunculuk hayatına küçük yaşta başlayan Merve Erdoğan, bir dönemin popüler dizisi olan Bücür Cadı dizisinde aldığı rol ile tanınmaya başlamıştır.

Bücür Cadı dizisinde Zeliş karakterini canlandıran Merve Erdoğan, Sezer Güvenirgil ile birlikte bu dizide başrol oynamıştır.

Bu diziden sonra tiyatro çalışmalarına ağırlık vererek çeşitli sanat merkezlerinde ve tiyatrolarda tiyatro eğitimi almıştır.

Merve Erdoğan’ın rol aldığı diziler; Ayrı Dünyalar, Örümcek, Bücür Cadı, Büyük Buluşma, Beşinci Boyut, Arka Sıradakiler, Bir Ömür Yetmez, Emret Komutanın Yeniden, Sevdaluk gibi projelerdir. Güzel oyuncunun çeşitli tiyatrolarda sahne aldığı da bilinmektedir.

OKU ➤  Ahmet Arıman Paramparça'da

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın