PAYLAŞ

Ece Erken neden nafaka peşinde? Eşi Serkan Uçar‘dan boşanan sunucu Ece Erken‘in (ünlü sunucu demiyorum, ünlü olmak için herkesin kantarının belinde olması gerekiyor.) Yani eşinden ayrılıyorsan, arkana değil, önüne bakacaksın, para-pul, mal-mülk peşinde koşmayacaksın.

Çocuğun mu var? Zaten sen annesin, o da baba. Eğer baba çocuğuyla maddi-manevi ilgilenmiyorsa ve ilgilenmeyeceğini hissediyorsan, o zaman ‘herkes yoluna’ diyeceksin ve çocuğuna sahip çıkacaksın. Zaten parası olan ve para kazanan bir kadınsın. Niye ille de ‘para para’ diye tutturuyorsun? Bu tür kadınların iyi niyetli olduklarına inanmıyorum (kötü niyetli olduklarına inanıyorum dememek için böyle yazdım) ve tabii ki haklı nedenlerle nafaka isteyen kadınları tenzih ediyorum.

Ben Serkan Uçar‘ı tanımıyorum ama Ece Erken‘den olan oğlunu da ihmal edeceğini hiç sanmıyorum. İmkanları ölçüsünde oğlunun geleceğini düşünecektir mutlaka.

Ben şu magazin dünyasında dolaşan kadınlara şaşırıyorum. Birçoğu varlıklı erkeklerle evleniyorlar, evliyken ‘canım-gülüm’ ayrıldıktan sonra ‘tukaka!’

İstisnalar kaideyi bozmaz.

Bu şekilde davranmayan ünlü kadınlar da var;

Günümüzde Gülben Ergen, Çağla Şıkel, Ebru Şallı, Ahu Yağtu

Eskilere gidelim; Türkan Şoray.

Şimdilerde Ece Erken’in bir kopyası da; Demet Şener! Onu da gıpta ile izliyoruz!

Nafaka, aile hukukunda geçim sıkıntısı içinde bulunan kimseye, yasanın öngördüğü durumlarda yapılan maddi yardımdır. Nafaka yükümlülüğünün geçmişi Eski Mısırlılara, Eski Yunanlara ve İbraniler’e değin uzanır. Bu uygulamanın amacı boşanmış kadının akrabalarıyla olan uyuşmazlıklarını ortadan kaldırmaktı. Hammurabi Kanunları karısını haklı bir neden olmaksızın boşayan kocayı bir parça gümüş vermekle yükümlü kılıyordu. Roma hukuku da boşanma durumunda kabahatli eşin belirli bir miktar altın vermesini öngörüyordu.

OKU ➤  Arif V 216'ya flaş isim! sürpriz oyuncu kim?

Günümüzde İskandinav ülkeleri, boşanma davalarında erkek ve kadını eşit sayarak karşılıklı zarar iddialarına olanak tanır. Avusturya, Belçika ve Romanya gibi ülkelerde boşanma, mali sorunların karşılıklı anlaşmayla çözüldüğü olağan bir sözleşmenin iptali olarak görülür.

Türk hukukunda nafaka yükümlülüğü muhtaç eşlerin birbirlerine, ana babanın küçük çocuklarına, altsoyun üstsoya, üstsoyun altsoya ve kardeşlerin birbirlerine yardımda bulunması yükümlülüğü olarak düzenlemiştir. Nafaka yükümlülüğü, eşlerin boşanması durumunda iştirak ya da yoksulluk nafakası, ayrılık durumunda tedbir nafakası, muhtaç alt ve üst soya verilen yardım nafakası gibi türleri kapsar.

Nafaka türleri ve şartları

İştirak nafakası, boşanma ya da ayrılık kararı verilmiş eşlerden, çocuğun velayeti kendisine verilmemiş olanının, çocuğun bakım ve eğitim masraflarına katılmak üzerine ötekine ödediği nafaka.

Tedbir nafakası, eşlerden birinin ayrı yaşamasının haklı olması durumunda, geçim giderlerine katkıda bulunmak üzere öteki eşin ödediği nafaka.

Yoksulluk nafakası, boşanma sonucunda yoksulluğa düşen eşe öteki eşin ödediği nafaka.

Yardım nafakası, bir kimsenin, yardım etmezse yoksulluğa düşecek olan usul ve füruuyla kardeşlerine ödediği nafaka. Yardım nafakası boşanma hukuku ile ilgili değildir.

Şimdi Ece Erken,  oğlu Eymen’in nafakasını ödemediği için eski eşi Serkan Uçar’a dava açtığı iddiasını doğruladı. Önceki gün Akmerkez’de görüntülenen sunucu, şöyle konuştu:

“Öncesinde zaten gereken indirimi yapmıştım. 12 ay ödenmeyen borcu da affettim. Sonrasında iki ay daha bekledim, yine de ödemedi. Vereceği meblağ, dadının maaşı kadar bile değil. Eymen’in okulu dahil bütün masraflarını ben karşılıyorum.”

OKU ➤  Kızılordu Korosu anısına

‘Gereken indirimi yapmıştım!’

Ne kadar yanlış bir laf…

Sanki mal sattın!

’12 ay ödenmeyen borcu da affettim!’

Sanki mal bağışladın!

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın