PAYLAŞ
mahmut tuncer

İzmir’de müzisyenlik yapan Bilgin Çetin, avukatı aracılığıyla “Cincon” isimli eserinin melodisinin Mahmut Tuncer tarafından izinsiz kullanıldığını belirterek dava açtı.

HİÇBİR TELİF ÜCRETİ ÖDENMEMİŞ

İzmir’de müzisyenlik yapan Bilgin Çetin, avukatı aracılığıyla İzmir Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde, “Cincon” isimli eserinin melodisinin şarkıcı Mahmut Tuncer tarafından kendisine hiçbir telif ücreti ödenmeksizin izinsiz olarak kullanıldığını ileri sürdü.

ESERLERİN AYNI OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞ

Bilgin Çetin’in avukatı Eren Evren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesince atanan bilirkişi tarafından müvekkile ait “Cincon” isimli eser ile Mahmut Tuncer’e ait “Ankara” isimli eserin ana melodi olarak aynı olduğunun tespit edildiğini belirtti.

“5 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEP ETTİK”

Bilirkişi raporundan sonra sanatçı Mahmut Tuncer’e arabuluculuk teklif ettiklerini ancak bunun kabul edilmediğini savunan Evren, “İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız suç duyurusunda, Mahmut Tuncer ve albümün dağıtıcısı Özdemir Plak yetkilisinin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 71. maddesi uyarınca 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep ettik.” dedi.

“BİR GÜNLÜK SANATÇI DEĞİLİZ”

Sanatçı Mahmut Tuncer ise suçlamalara ilişkin ifade vereceğini dile getirerek, “Bütün Ankara parçaları birbirine benziyor. Ufak bir bölümü, nakarat bölümü benziyor. Biz birinin şarkısını kullanırsak, kişinin ismini yazıyoruz. 1 günlük sanatçı değiliz. Kimin haklı kimin haksız olduğuna mahkeme karar verecek.” diye konuştu.

OKU ➤  Son Dakika! TRT Genel Müdürü istifa etti... Şenol Göka kimdir?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın