PAYLAŞ

Magazin, dünyada nasılsa, Türkiye’de de aynı. Magazin ve spor dünyasının medyatik ünlüleri ‘paraya para demeyen’ isimlerden oluşuyor.

Hangi birisini sayalım. Siz, bizden daha iyi tanıyorsunuz onları.

Bu kişilerin işleri güçleri; ‘aşna fişna!’

Ekonomik krizmiş, vatandaşın, emeklinin geçim derdiymiş, siyasetçiler ne alemdeymiş, aylık Akbil kaç liraya doluyor, ekmek kaç para, etin kilosu ne kadar, hiçbiri umurlarında değil.

Evet işleri güçleri, İstanbul’un lüks ve pahalı eğlence mekanlarında gezip, tozmak, gönül eğlendirmek. Son model milyonluk otomobillerle Boğaz’da, Etiler’de fink atmaktan başka yaptıkları bir iş yok.

Peki vatandaş bu duruma nasıl bakıyor? Vatandaş da halinden memnun, magazin sitelerinde, gazetelerin magazin sayfalarında hayranı oldukları ünlülerin haberlerini keyifle okuyup, dış dünyanın stresinden uzak kalıyorlar.

İşte bu nedenle magazin var. Ha bazen eleştirmek istiyorlar ve sosyal medya var ya, oradan ara sıra gerekeni yazıyorlar. Kısaca vatandaş, magazin sayesinde kendi derdini unutuyor. Hayatlarında gitmedikleri yerleri, giymedikleri kıyafetleri, binmedikleri otomobilleri, yemedikleri yemekleri mesela bilmemneli risotto, oturmadıkları evleri, onlar sayesinde görüyorlar.

İsviçre’de, Uludağ’da kayak, snowboard yapmanın keyfini bile ünlülerin yaşamlarını takip ederek, kendi dünyalarına bir renk katıyorlar.

Türkiye’de öyle genç kızlar ve delikanlılar vardır ki, “Ah, bende onlar gibi olsam” diye hayal kuran…

Farkındaysanız, televizyonlarda yayınlanan dizilerin çoğunluğu ‘zenginlik’ ve ‘şaşaalı’ yaşam üzerine kurulmuş. Fakir edebiyatı yapan kaç yapımcı kaldı günümüzde?

OKU ➤  Nilüfer ve Göksel'den kadınlara mesaj

Amaç, vatandaşa geçim derdini, bu görkemli hayatı sihirli kutunun içine sokarak, unutturmak.

Evet işte bu nedenle magazin var. Ama magazin haberlerinde çok dikkatli olunmalı. İnsanları yanlış yola sürükleyecek özendirici oyunlar ekrana getirilmemeli. Basında yer almamalı.

Dedik ya, aşna fişnayı seven bu ünlülerin yaşadıkları aşk maceraları da tek kanallı dönemde yayınlanan Dallas dizisini aratmıyor. Dün biriyle haberini okuduğunuz kişiyi bugün başkasıyla sarmaş dolaş görüyorsunuz.

Bir örnek vereyim. Gamze Topuz ile Tümer Metin. Oyuncu Gamze Topuz ile Tümer Metin geçtiğimiz günlerde beraber görüntülenmişti. Gamze Topuz meğerse eski sevgilisini terk etmeye gerek bile duymamış ve yeni sevgili bulmuş. Eski sevgili Demirhan Çemberci ihaneti uçakta öğrenmiş. Kim bu Gamze kızımız? 2014’te Ümit Kantarcılar ile nikah masasına oturmuş. Çiftin fırtınalı evliliği kızları Elis Naz’a (2) rağmen Mart 2015’te bitmiş. Gamze Topuz yaklaşık 5 aydır özel ders alırken tanıştığı spor eğitmeni Demirhan Çemberci ile birlikteymiş. Bu arada eski futbolcu Tümer Metin ile tanışmış. Yakınlık aşka dönüşmüş. Spor hocası sevgili ise şok geçirmiş.

İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Voleybol Takımı’nı da çalıştıran Demirhan Çemberci ihaneti 19 Ocak Çarşamba günü uçakta öğrenmiş. Takımıyla Belçika deplasmanından dönüyormuş.

Uçakta ekip arkadaşlarının kendisine gösterdiği ‘Tümer Metin, Gamze Topuz ile aşk yaşıyor’ başlıklı gazete haberini görünce çıldırmış. Hocayı takımdaki arkadaşları teselli etmişi.

Gamze Topuz ile Tümer Metin, Instagram hesaplarından paylaşım yaparak, Sezen Aksu şarkısıyla ilan-ı aşk yapmışlar…

OKU ➤  Pana Film’den Yeni Bir Bomba “KURTLAR VADİSİ VATAN”

Gamze Topuz paylaşımında, “Adın başka, tadın başka, Sığmıyorsun ele avuca, Delisin sen, Dilerim ki benle yaşa Bildiklerin ezber değil Yenisin sen Boşuna mı yaprak gibi Rüzgârına kapıldım ben Unutup kendimi bir divaneye Takıldım ben, Ayağı eşikten dışarıda Git gidersen Bu gönül çoktan razı senden Nasıl istersen, Delip geçen gözlerinle Söylenmemiş sözlerinle Sırsın sen, Hiç oyunsuz, sorunsuz Ne bir eksik, ne bir fazla Canımsın sen, Boşuna mı yaprak gibi Rüzgârına kapıldım ben Unutup kendimi bir divaneye Takıldım ben, Ayağı eşikten dışarıda Git gidersen Bu gönül çoktan razı senden Nasıl istersen, Senden önce, senden sonra İki ayrı devir, iki ayrı dünya Bir daha da olmayacak Hiçbir şey eskisi gibi yarınlarda” Sezen Aksu’nun ‘canımsın sen’ şarkısına yer vermiş.

Cemiyet yaşamının gözde kadınlarından Aslışah Alkoçlar, kendisi gibi cemiyet yaşamının gözde kadınlarından Ceylan Çapa’yı defterden silmiş. Yakın arkadaşlar Aslışah Alkoçlar ile Ceylan Çapa’nın arası Hakan Sabancı yüzünden bozulmuş. Hakan Sabancı’nın Aslışah Alkoçlar’dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra Hazine adlı gece kulübünde Çapa’yla yakınlaştığı görülmüş.

Miş mış, müş muş…

Magazin masalı bitmez!

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın