PAYLAŞ

Pelin Batu ile doktor sevgilisi Macit Bitargil, önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Oyuncu, şair ve tarihçi Pelin Batu ve Dr. Macit Bitargil’in Nişantaşı’nda canları kestane çekti. Uzun süredir ortalıkta görünmeyen Pelin Batu-Macit Bitargil çifti, canları kestane çekince bir seyyar satıcıdan kestane aldı.

İkili, görüntülenince rahatsız oldu

Ne diyelim kestane kebap yemesi sevap…

Pelin Batu kimdir?

Pelin Batu (d. 27 Aralık 1978, Ankara) Türk oyuncu, şair ve tarihçi. Pelin Batu, babası İnal Batu diplomat olduğu için çocukluğunu Pakistan, Çek Cumhuriyeti ve ABD gibi farklı ülkelerde geçirdi. New York’taki Marymount Okulu’nda liseyi bitirdi ve ayrıca Mannes Müzik Koleji’nde (İngilizce: Mannes College The New School for Music) müzikal ve tiyatral yetenekler kazandı. New York Üniversitesi’nde edebiyat ve felsefeye başladıktan sonra üzerine çalıştığı bölümü tarihe çevirdi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. Doktorasını 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı.
1999 yılında çekilen Harem Suare filmiyle sinema dünyasına giriş yaptı, ayrıca birçok film ve dizide oynadı.

Ahmet Almaz ile Yahudilik Tarihi isimli bir kitap yazdı. Habertürk televizyonunda Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu ile birlikte Tarihin Arka Odası adlı bir tarih programı yaptı. Habertürk’te Renkahenk isimli bir kültür sanat programını hazırlayıp sunmuştur. Milliyet gazetesinde Revnak adını verdiği köşede köşe yazarlığı yaptı. Aynı zamanda Okan Bayülgen’in Makina Kafa ve Muhallebi Kafa programlarının daimi konuğudur. Artı Bir kanalında Alternatif-siz programını hazırlayıp sundu. Bugün TV’de Yakın Tarihle Yüzleşme programını sunmaktadır.

OKU ➤  Deniz Seki'nin Annesi Güler Seki Yoğun Bakımda

18 Kasım 2012’de Habertürk’teki Burası Haftasonu programında sunucu Simge Fıstıkoğlu’nun sorusu üzerine “Ben deist değil ateist bir insanım.” demiştir.[3] Ayrıca 25 Aralık 2010’da TRT Haber’deki “Yeni Şeyler Söylemek Lazım” programında sunucular Serdar Tuncer ve Uğur Işılak ile yaptığı sohbette “Ben agnostik olduğumu söylüyorum” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın