PAYLAŞ

Yavuz Turgul’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘okşayıcı’ bir cevap… Kemal Kılıçdaroğlu kiminle dans ediyor?

Yavuz Turgul’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘okşayıcı’ bir cevap… Kemal Kılıçdaroğlu kiminle dans ediyor? Kemal Kılıçdaroğlu’na bir yanıt da Yavuz Turgul’dan geldi… ‘Bana bir masal anlat baba’ şarkısının söz yazarı olan Yavuz Turgul, Kılıçdaroğlu’nun, ‘Onları sanatçı olarak görmüyorum’ sözlerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam sanatçılarla bir araya geldiği toplantıda, “Bana bir masal anlat baba” şarkısını kullanmak istediklerini ancak şarkının bestecisinin buna izin vermediğini belirtmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu şarkının bestecisine: “O şarkıyı kullanmak istedik. Korktular, vermediler. O nedenle şarkıyı besteleyeni de sahibini de kınadım. Asla onlara da sanatçı demiyorum. Kimse kusura bakmasın” demişti.

Cengiz Onural’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt Şarkının bestecisi Cengiz Onural, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine Twitter’dan yanıt vermiş, “Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını istiyorum. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Yavuz Turgul’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘okşayıcı’ bir cevap

Turgul’dan yanıt geldi Kılıçdaroğlu’na bir yanıt da şarkının söz yazarı Yavuz Turgul’dan geldi. Turgul yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şarkılarımın politik farklılıklar dışında kalmasını tercih ederim. Kimin sanatçı olduğuna tarih karar veriyor.” “Bana bir masal anlat baba” şarkısının söz yazarı olarak, besteci Sayın Cengiz Onural’ın yukarıdaki sözlerinin altına imzamı atarım. Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğu’nun sanat ve sanatçılar hakkındaki düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmesini diliyorum.”
(Medyatava)

OKU ➤  İbrahim Erkal'ın dosyasında herhangi bir cinayet şüphelisi bulunamadı

Yavuz Turgul kimdir?

Yavuz Turgul (d. 5 Nisan 1946), Türk sinema filmi yönetmeni, senarist ve gazetecidir. Itır Esen ile olan evliliğinden iki çocuk sahibidir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirmesinin ardından gazetecilik yapmaya başladı.

Uzun süre Ses dergisinde çalıştı. Ses dergisinin tarihindeki en genç yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

1976’da Ertem Eğilmez’in desteğiyle Arzu Film’e senaryo yazmaya başladı. İlk kez Sultan filminin senaryosu ile dikkat çekti.

Çiçek Abbas ve Züğürt Ağa filmleri ile başarısını devam ettirdi. 1980 yılında reklam sektörüne geçerek Manajans Thompson’da metin yazarlığına başladı.

1984 yılında, Fahriye Abla ile yönetmenliğe başladı. Ardından 1986 yılında Muhsin Bey, 1990 yılında Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni ve Gölge Oyunu filmlerini çekti.

1993 yılında Manajans Thompson’daki görevini bırakarak Jeffi Medina’yla birlikte Medina Turgul’u kurdu ve 1996 yılında izleyici rekorları kıran Eşkıya filmini çekti, bu film ile başarısını en üst düzeye çıkardı.

Film o yıl Türkiye’den Oscar’a aday gösterildi. Senaristliğinin ve yönetmenliğini üslendiği Gönül Yarası adlı filmi yaptı. Gönül Yarası, aynı yıl Türkiye’den Oscar adayı olarak gösterildi.

Sonrasında, yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı Kabadayı filminin senaryosunu yazdı. Kabadayı filmi de izlenme rekorları kırmıştır. 2010 yılında Av Mevsimi filmi vizyona girdi. Av Mevsimi filmi 2.116.192 seyirci ile büyük başarı yakaladı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın