Kaybolan Film Ekibi ve Oyuncular Kurtarıldı

Aladağ'da karla kaplı ormanlık alanda yollarını kaybeden film seti ekibini ve oyuncuları, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri drone kaldırarak buldu, güvenli noktaya taşıdı.

PAYLAŞ

Kaybolan Film Ekibi Ve Oyuncular Kurtarıldı

Aladağ’da karla kaplı ormanlık alanda yollarını kaybeden film seti ekibini ve oyuncuları, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri drone kaldırarak buldu, güvenli noktaya taşıdı.

Adana’nın Aladağ ilçesinde, uluslararası film festivallerinde yarışmak üzere ‘Kar Kirazı’ isimli filmin çekimlerini yapan ekip, uygun çekim mekanı ararken ormanlık alanda kayboldu. Ekip ve oyuncular telefon aracılığıyla yetkililerle iletişime geçerek yardım çağrısında bulundu. Bölgede kaybolan film ekibi ve oyuncuların olduğu haberini alan Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankur ekipleri harekete geçerek bölgede arama kurtarma çalışması başlattı.

Kurtarma çalışmasında teknolojiden yararlanıldı

Karla kaplı yollar ve sık ormanlık alanda kaybolan 10 kişilik ekibe ulaşmakta zorluk yaşayan Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri drone kaldırarak, havadan yer tespit etmek için harekete geçti. Drone görüntüleriyle yerleri tespit edilen ekibe, Yol Şube Müdürlüğüne ait iş makinelerinin açtığı yoldan ulaşıldı. Cankur ve Yol Şube Müdürlüğü ekibi, film ekibi ve oyuncuları güvenli bir noktaya taşıyarak donmaktan kurtardı.
‘Kar Kirazı’ isimli kısa metrajlı filmde, bir adamın karısını doğum için hastaneye yetiştirme çabası ve zihinsel engelli bir kızın anne ve babasıyla ilişkisi, eş zamanlı olarak konu ediliyor.

OKU ➤  Gucci’nin yeni koleksiyonuna uzaylılar damga vurdu!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın